امروزه قهوه یک زبان بین‎المللی است و به قطع نمایشگاه‎ها و رویدادهای تخصصی قهوه می توانند، جایگاه ویژه‎ای را در ترویج این زبان مشترک بازی می کنند.

ایران هم یکی از مصرف کنندگان این نوشیدنی جهانی است و سعی دارد از این قافله جهانی جا نماند.
تاکنون چهار دوره جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی تخصصی قهوه، کاکائو و صنایع وابسته، کافکس Coffeex به همت مجموعه اشراق برگزار شده است. امسال نیز از تاریخ ۳۰ شهریور الی ۲ مهر پنجمین دوره کافکس با عنوان Coffeexiran 16 قرار است برگزار شود.

IMG_7528 نمایشگاه کافکس 2016

حال در کافکس چه خبر است؟

گروه اشراق که متولی و بانی این رویداد سالانه در ایران می‎باشد و تاکنون چهار دوره را با موفقیت پشت سر گذاشته است برای پنجمین دوره کافکس که در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد برنامه های ویژه‎ای به شرح زیر دارد:

  • برگزاری کارگاه‌ها، سخنرانی‌ها و کلاس‎های آموزشی پیشرفته و تخصصی قهوه با حضور اساتید صاحب نام این حوزه در دنیا همراه با اعطای گواهینامه تخصصی معتبر
  • عرضه جدید ترین محصولات و دستاوردهای قهوه، کاکائو و صنایع وابسته داخل و خارج از کشور
  • امکان عضویت در انجمن فرهنگی قهوه کشور)بزرگترین تشکل قهوه ایران(
  • جذب و افزایش محبوبیت صنعت قهوه، کاکائو در راستای رونق این صنعت
  • برگزاری جشنـواره قهوه در سطـح کشور با کیفیـت بیـن‌المللـی

IMG_8025 نمایشگاه کافکس 2016

 

اگر شما هم از عاشقان قهوه، کافه و شکلات هستید حتما بین روزهای ۳۰ شهریور تا ۲ مهر به برج میلاد و نمایشگاه کافکس سر بزنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‎توانید به سایت کافکس به نشانیhttp://coffeexiran.com نیز مراجعه کنید.

راستی ساعات بازدید بین ۱۵ تا ۲۱ شب می باشد.

FX3A8709 نمایشگاه کافکس 2016

 

IMG_25086 نمایشگاه کافکس 2016

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید