به طور کلی همه دوست دارند بدانند که «در حال خوردن چه میزان کالری هستند» و با خوردن این میزان چقدر اضافه وزن پیدا می کنند. البته که توجه داشته باشید که غذای کم کالری به معنی غذای سالم نیست!

در پایین لیست ۶ خوراکی آورده شده است که احتمالا تا حال نمی دانستید که کم کالری هستند:

۱) کیت کت

اگر این قدرت را داشته باشید که بتوانید فقط یک عدد از کیت کت های داخل بسته را بخورید، بدانید و آگاه باشید که فقط ۵۴ کالری مصرف کرده اید! (کل بسته در حدود ۲۱۶ کالری دارد)

شش خوراکی کم کالری فودیرو foodiro (4)

۲) سس کچاپ

شاید تعجب کنید که یک بسته ی کوچک سس کچاپ (همان یک بار مصرف ها) فقط ۱۰ کالری دارد! حتی اگر بخواهید یک چهارم لیوان هم سس بخورید هیچ اشکالی ندارد زیرا این مقدار هم تنها ۶۷ کالری دارد!

شش خوراکی کم کالری فودیرو foodiro (2)

۳) کاپوچینو

اگر عاشق خوردن قهوه با شیر هستید ولی فکر می کنید تاثیر منفی روی رژیم غذایی شما دارد دیگر نگران نباشید! چرا که خوردن یک لیوان کاپوچینو (در حدود ۳۵۰ میلی لیتر) البته با شیر بدون چربی فقط ۶۰ کالری دارد!

شش خوراکی کم کالری فودیرو foodiro (1)

۴) میوه آوکادو

با اینکه آوکادو سرشار از چربی های مفید برای بدن است، این میوه حیرت انگیز شهرت بدی برای داشتن کالری بالا پیدا کرده است این در حالی که نصف یک آوکادو حدود ۱۶۰ کالری داد که بسیار قابل قبول است!

۵) خیارشور

کی فکرشو می کرد که این هم جزو لیست باشد؟! خیارشور یکی از کم کالری ترین موادی است که می تواند در کره ی خاکی وجود داشته باشد! هر عدد خیارشور متوسط فقط ۷ کالری دارد! پس بخورید و لذت ببرید…

شش خوراکی کم کالری فودیرو foodiro (5)

۶) پاپ کرن

دیگر لازم نیست برای دیدن فیلم دست خالی باشید! زیرا یک بسته پاپ کرنِ مخصوص ماکروویو تنها ۶۴ کالری دارد. پس دیگر نگران نباشید و از دیدن فیلم لذت ببرید!

شش خوراکی کم کالری فودیرو foodiro (6)

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید