این روزها به لطف اینترنت، افزایش وبلاگ نویسی و وجود انواع گوشی­ های هوشمند، علاقه مردم به اشتراک گذاری لحظه های مختلف زندگی شون در فضاهای مجازی افزایش پیدا کرده است. یکی از این لحظه های پرطرفدار برای عکس برداری، لحظات خوردن و یا درست کردن غذاست. اگه از این دسته افراد هستید؛ بدونید که امروز بنا دارم چند نکته مهم در خصوص گرفتن عکس های حرفه ای از غذا، برایتان بگویم. اکثر آدم ها فکر می کنند گرفتن عکس­ های جذاب و خوشمزه از غذاها کار آسانی است ولی حقیقت این است که عکاسی از غذاها فراتر از عکس گرفتن از بشقاب غذایتان است. با من همراه باشید تا در حین عکاسی از « یه بشقاب پاستای تازه با گوجه فرنگی، پیاز، سبزیجات و پنیر، به همراه  یک عدد کوک »، نکات لازم برای عکاسی از غذا را برای شما بگویم.

عکاسی-از-غذا,فودیروو,foodiro-.com-02

نور را پیدا کنید: اگر نور خوبی را در اختیار دارید شما در مسیر درست برای گرفتن یه عکس خوب قرار گرفتید. نور طبیعی خورشید که از پنجره وارد فضای شما میشه بهترین گزینه است. اگر این نوع نور را دارید فقط کافیه که با استفاده از قطب نمای گوشی تون نوری که از جهت شمال می­ تابد را پیدا کنید. نور شمال درخشنده ترین و در حین حال لطیف ترین نور است و درخشندگی عکس شما را بسیار چشمگیر می­ کند. اما اگر این نوع نور را در اختیار نداشتید چی؟!؟! نگران نباشید.
یه پنجره پیدا کنید. بدون در نظر گرفتن جهت جغرافیایی، آن را با یه پارجه سفید بپوشانید تا تیزی نور را بگیرد و از خاموش بودن همه چراغ های داخلی فضا مطمئن شوید. نورهای مصنوعی داخلی رنگی ناخوشایند به عکس شما می­ دهند.

عکاسی-از-غذا,فودیروو,foodiro-.com-03

 مدل عزیزمان، « غذا» : اگر حس و حال غذا پختن دارید یه دستور پخت غذایی که دوستش دارید را  انتخاب کنید و بپزیدش. تا اونجایی که میتونید وسوسه انگیز و اشتها آور آرایشش کنید. وقت لازم را خرجش کنید اما این به معنای خیلی مرتب و صاف و صوف کردنش نیست. هر چقدر شلوغ پلوغ و نامرتب و درهم برهم تر، خلاقیتش بیشتر و نهایتا جذابیت عکس شما هم بیشتر. راستی فراموش نکنید که غذا قبل از اینکه پخته شود هم زیبا و دیدنی است. سبزیجات تازه و نان تازه هم گزینه های خوب عکاسی از غذاها می توانند باشند…

عکاسی-از-غذا,فودیروو,foodiro-.com-04

چه چیزایی توی عکس هستند؟: بشقاب ها، کاسه­ ها، فنجان ها، لیوان­ ها؟ این ها کمک های مهمی برای مدل ما در عکاسی هستند. به دنبال ظرف هایی خاص و عجیب باشید.. مثلا مغازه های آنتیک فروشی، سمساری ها و یا حتی جمعه بازارها می تونند گزینه های خوبی باشند.

عکاسی-از-غذا,فودیروو,foodiro-.com-05

یه کادر قشنگ ببندید: زاویه ای رو انتخاب کنید که غذا را به بهترین و کامل ترین شکل نشان بدهد. از «جهتِ بالا» عکس گرفتن می تونه در حذف چیزای اضافی و تمرکز روی خود غذا خیلی موثر باشه. مخصوصا که حالت گرافیکی قشنگی هم می تونه به عکس شما بدهد. اگر هم از زاویه پایین تر عکس بگیرید عکس شما با ارتفاع بیشتری دیده می شود.

عکاسی-از-غذا,فودیروو,foodiro-.com-06

همسایه ها یاری کنید تا من یه عکس از غذام بندازم: یه دوستی رو دم دستتان داشته باشید که دستش مدل شما توی عکس باشه. حضور یک عنصر انسانی در عکس می تواند سرزندگی و جذابیت بیشتری به عکس شما بدهد..

عکاسی-از-غذا,فودیروو,foodiro-.com-07

ویرایش کردن را فراموش نکنید: یکسری از اپلیکیشن های ادیت عکس مربوط به گوشی های هوشمند را امتحان کنید و با اونی که مورد علاقه تون هست عکس را ادیت کنید. حتی فیلتر خاص خود را هم با بعضی از این اپلیکیشن ها می توانید بسازید. عکستون رو هم با دقت و حوصله ادیت کنید. عالیییه! دیگه وقتشه تا قبل از اینکه غذاتون از دهان بیفته برید سراغ خوردنش..

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید