تمامی تولیدات گران ترین چیپس سیب زمینی دنیا که هر تکه آن ۱۱ دلار قیمت دارد پیش خرید شده است! گران ترین چیپس تولید شده دنیا هر بسته اش ۵۶ دلار قیمت دارد و محتوی فقط و فقط ۵ دانه چیپس است. تقاضا برای این چیپس آنقدر بالا بوده که محدودیت های فروش برای آن قائل شده اند و بسیاری از مردم برای خرید آن مجبور به پیش خرید کردن، شده اند!

شرکت اس تی اریکس (St. Eriks) که تولید کننده آبجو در جهان است، به تازگی دست به تولید چیپس بسیار تردی زده است که سیب زمینی آن به صورت ارگانیک در تپه های آمارناس کاشته می شود و مواد تشکیل دهنده آن بسیار خاص هستند. موادی همچون: قارچ ماتسوتیک (Mustsutake) که از جنگل های شمال سوئد تهیه می شود، سبزی شوید که در بایار پنینسولا تولید می شود، ترافل جلبک دریایی که در جزایر فارو تهیه می شود و همچنین پیاز لکسند (Leksand) و مخمر آبجو مخصوص که در هند به بهره برداری می رسد.

براساس گزارش ادویک (Adweek) به منظور حفظ این فرایند انحصاری و خارق العاده تولید، مسئولیت پخت و تهیه «منحصر ترین چیپس جهان» به تیم ملی آشپزی کشور سوئد داده شده است. این تیم به سرپرستی سرآشپز پی لی (Pi Le) به فعالیت می پردازد.

سرآشپز پی لی در مراسمی بیان کرد که: «تمامی چیپس ها با دست ساخته می شوند و با ظرافتی مثال زدنی دقت می شود که برای تهیه تمامی چیپس ها از مواد لازم یک اندازه استفاده شود» همچنین در ادامه گفت: «مزه این چیپس ها اسکاندیناویایی است. بیشتر مردم مزه سیب زمینی و پیاز را حس می کنند ولی چیزی که این چیپس را متمایز می کند، کیفیت تولید آن است. تمامی مواد تشکیل دهنده با ظرافت و در نقاط مختلف دنیا تولید می شوند و قبل از این هیچ شرکتی به این شکل چیپس تولید نکرده است.

-ترین-چیپس-دنیا-فودیرو-foodiro-1 گران ترین چیپس دنیا

با وجود قیمت بسیار بالای این محصول، در بدو اعلام رسمی فروش، هر ۱۰۰ جعبه تولید شده در ماه اول به فروش رفت. مدیر برند این شرکت آقای مارکوس فرایری (Marcus Friari) می گوید: «ما بسیار خرسند هستیم که محصولی را تولید کرده ایم که این قدر طرفدار پیدا کرده است». گفتنی است، این پروژه بخشی از کمپین طراحی شده توسط آژانس تبلیغاتی ابی پریست (Aby Priest) است. این شرکت در زمینه کمپین های غذایی بسیار شناخته شده است.

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید