کشف یک محموله کوکاکولا در سیگنسِ فرانسه که کوکائینی به ارزش ۵۰ میلیون یورور (۵۵ میلیون دلار) در خود مخفی داشت، یک بار دیگر کوکاکولا و کوکائین را به یکدیگر مرتبط کرد.

به گزارش بی‌بی‌سی، ۳۷۰ کیلوگرم – معادل ۸۱۵ پوند – مواد مخدر در کانتینر کنستانتره آب پرتقال کمپانی کوکاکولا کشف شده است که بزرگترین ضبط مواد مخدر در تاریخ فرانسه محسوب می‌شود.

به گفته بلومبرگ، کارگران کارخانه کوکاکولا محموله‌ای پوشیده از برف را یافته و گزارش کردند که از کاستارکا به آنجا رفته بود. ماموران تجسس همچنین گفتند که کارگران هیچ دخالتی در تحقیقات مواد مخدر نداشتند.

جدای از اینکه نام مستعار شرکت کوکاکولا (کوک) با کوکائین یکسان است، جالب اینجاست که بدانید تا سال ۱۹۲۹ در ‌واقع مقداری جزئی کوکائین در کوکاکولا وجود داشته است.

البته خداشکر ماده مخدر کشف شده در هیچ یک از نوشیدنی‌های پرتقالی نبوده است، چرا که باعث می‌شد فرانسوی‌ها صبح‌شان را مانند خواننده رپ او.تی جنسیس، سرخوش شروع کنند.

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید