اسم «کافه کرگدن» تا به حالا به گوشتون خورده؟ نخورده؟ راستش به گوش منم نخورده بود و اتفاقی همین دو سه هفته پیش بود که به صفحه اینستاگرامش در اینترنت برخوردم. چند روز بعدش هم که الکی الکی پاشدیم رفتیم ببینیم «کافه کرگدن» کجاست!

نمی دونم دقیقا علت انتخاب کرگدن به عنوان اسم کافه چیه اما حدس می زنم که برگرفته از نام نمایش نامه ای معروف دقیقا به همین نام، نوشته اوژن یونسکو باشه. شاید هم اصلا در اشتباه هستم و مالک اینجا ذاتا کشته مرده کرگدن و تمساح و اسب آبی و اینجور حیوانات خونگی است!! به هر حال اسم بانمکی دارد و خوب توی ذهن می نشینه! «کجا بریم کافه؟ بریم کافه کرگدن!!»

-کرگدن،-کافه-ای-با-نام-و-نشانی-عجیب-1 کافه کرگدن، کافه ای با نام و نشانی عجیب!

کافه کرگدن تو یکی از فرعی های خیابون شیخ بهایی قرار داره. یک خونه قدیمی حیاط دار، که شده کافه.

فضای با مزه ای داره و چون کل فضای کافه در واقع یک خونه ست، حس باحالی به آدم میده. حیاط خونه به علاوه یک فضای آلاچیق مانند، شده است فضای باز کافه و قسمتی از زیر ساختمان هم شده است فضای سربسته کافه. کلا خیلی کافه بزرگی نیست و همین باعث خودمونی تر بودنش، شده. فضایش واقعا سبک و خواستنیه ! حتی رفتار و نوع برخورد تیمی که در آن کار می کنند نیز متفاوت از اکثر کافه هایی است که رفته اید. هیچ کس ادای خدمت رسانی و مشتری مداری را در نمیاره، اما احترام مشتری سرجایش است. همه همان جوری رفتار می کنند که در زندگی خودشان رفتار می کنند. ساده، مودب و خودمونی!

-کرگدن،-کافه-ای-با-نام-و-نشانی-عجیب-11 کافه کرگدن، کافه ای با نام و نشانی عجیب!

ای کرگدن! مهمون نمیخوای؟؟

هوا کمی سرد بود و برای همین، رفتیم و داخل نشستیم. معماری قسمت مسقف کافه کرگدن هم مثل بیرونش، خیلی مینیماله و میز و صندلی هایی ساده اما زیبا داره. بخش زیادی از وسایل با چوب روسی ساخته شده و فکر می کنم که تعدادی از میزها و صندلی ها را آماده نخریده اند و دادند برایشان ساخته اند. به طرق مختلف هم بر روی در و دیوار و میزها و صندلی ها اثری از کرگدن وجود داره. یا کرگدنی با نخ از سقف آویزان شده و یا کله کرگدنی بر دیواره کوبیده شده و یا کرگدنی از جنس سیم مفتولی، بر روی میز گذاشته شده است. به هر حال انواع نژاد کرگدن در کافه کرگدن قابل رویت است!

-کرگدن،-کافه-ای-با-نام-و-نشانی-عجیب-2 کافه کرگدن، کافه ای با نام و نشانی عجیب!

منو را که برای سفارش دادن ورق می زدیم، چشممون به خوردنی های عجیب و غریبی برخورد؛ عرق کرگدن! کرگدن عسل! و اینجور چیزها. کلا منوی خاصی داره و برای سفارش دادن واقعا نیازمند یک مشاور هستید. راستش ما هم کمک گرفتیم تا تونستیم سفارش بدیم.

دو سری سفارش دادیم،؛ یک سری «چای نپالی» و «چای هندی»؛ یک سری هم «چایی تازه دم» و «شیرعسل» که بعد از دو تا قبلی، با فاصله بیاید.

چای نپالی ترکیبی بود از چای سیاه و شیر گرم و وانیل و میخک. چیز خوبی بود و چسبید، البت کمی میخکش زیاد بود. خوبی اینجور نوشیدنی ها این است که مزه جدیدی داره و تکراری نیست. چای هندی اش هم بد نبود، چای سیاه و شیر گرم و زنجبیل و میخک داشت. یکی از مشکلات اساسی اش این بود که تیکه های زنجبیل و میخک توی نوشیدنی غلط می زدند و هر جرعه که می خوردی، باید یک تیکه زنجبیل یا میخک از دهان خارج می کردی. جا داشت که یک کیسه ای، بقچه ای، گونی ای، پلاستیکی، چیزی توی ظرف بگذارند و همه این چیزهای خرد شده و ریخته شده در داخل نوشیدنی را در درون آن بریزند. به هر حال نوشیدنی متوسطی بود و خوردنش اعصاب فولادی می خواست؛ که ما نداشتیم!

-کرگدن،-کافه-ای-با-نام-و-نشانی-عجیب-12 کافه کرگدن، کافه ای با نام و نشانی عجیب!

شیرعسلش اما خیلی خوشمزه بود. اصولا شیر عسل نوشیدنی زمستانی خیلی باحالیه و خیلی تو سرما می چسبه. خصوصا اگر مثل شیرعسل کافه کرگدن، دارچینش هم به اندازه باشه.

-کرگدن،-کافه-ای-با-نام-و-نشانی-عجیب-13 کافه کرگدن، کافه ای با نام و نشانی عجیب!

می دونید، کافه کرگدن یه جوریه که به آدم می چسبه. اصلا مهم نیست خوردنی هایش خوبه یا بده؛ شاید به خاطر فصای خوبی که داره، یا شاید هم به خاطر تیم خیلی خوش اخلاق و نارنینی که داره. نمی دونم! دلیلش هرچیزی که هست، از کافه کرگدن برای من یک کافه دوست داشتنی پدید آورده…

پیامی برای مدیر کافه کرگدن: جناب مدیر کافه کرگدن، یک مقدار روی بالابردن کیفیت منو کار لطفا کنید، حیفه والله ! کرگدن به این خوبی، فضا به این قشنگی، خب نذارید ِمنو پاشنه آشیل تان بشه!


*قیمت ها کمی بالاست. بعضی چیزها هم بی جهت خیلی بالاست

نام غذاقیمت غذا
چای هندی 14000 تومان
چای نپالی 14000 تومان
چای هل و دارچین 12000تومان !!
شیرعسل 12000 تومان
مالیاتندارد
حق سرویسندارد

 

 

آدرس: ونک، خیابان شیخ بهایی شمالی، خیابان صائب تبریزی غربی، کوچه بی بی شهر بانویی، سمت راست، پلاک ۹، کافه کرگدن

تلفن: (۰۲۱) ۸۸۰۳۳۱۶۰

ایسنتاگرام: https://www.instagram.com/kargadancafe/

[Best_Wordpress_Gallery id=”51″ gal_title=”کافه کرگدن”]

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید