یک تیر و دو نشان بزنید: هم از مواد شیمیایی ناجور استفاده نکنید و هم به راحت ترین و کم دردسرترین شکل ممکن، مایکروویوتان را تمیز و براق کنید. می پرسید چطوری ؟ این مطلب را تا انتها بخونید تا متوجه بشید.

حرکت واقعا ساده‌ای است: فقط لیمویی را قاچ کنید و در ظرف آبی بچلانید، بعد قاچ لیموها را در همان آب بیاندازید و مایکروویو را روشن کنید. وقتی که آب به جوش می‌آید، در اطراف مایکروویو متراکم می‌شود و چربی‌ها و مواد غذایی چسبیده را نرم می‌کند. آب لیمو تمیزکننده‌ای طبیعی است، پس تنها کاری که لازم است انجام دهید، استفاده از یک دستمال تمیز برای پاک کردن همه چیز است.

چیزهایی که لازم دارید

مواد

یک عدد لیمو

یک ظرف کوچک مناسب مایکروویو یا فنجان اندازه‌گیری

یک دستمال تمیز و خشک

لوازم

مایکروویو

دستورالعمل

۱. آب در ظرف بریزید: یک فنجان و نیم آب در ظرف مناسب مایکروویو بریزید.

-مایکروویو-را-با-لیمو-تمیز-کنیم؟-2 چطور مایکروویو را با لیمو تمیز کنیم؟

۲. لیمو را بچلانید: لیمو را از وسط نصف کرده و به داخل آب بچلانید. قاچ‌های لیمو را هم در آب بیاندازید.

۳. سه دقیقه مایکروویو را روشن کنید: ظرف را در داخل مایکروویو بگذارید و با دمای بالا به مدت سه دقیقه آن را روشن کنید.

-مایکروویو-را-با-لیمو-تمیز-کنیم؟-5 چطور مایکروویو را با لیمو تمیز کنیم؟

۴. پنج دقیقه صبر کنید: در مایکروویو را باز نکنید. بخاری که در درون آن ایجاد شده به نرم شدن چربی‌های غذا کمک می‌کند. پنج دقیقه به آن فرصت بدهید.

-مایکروویو-را-با-لیمو-تمیز-کنیم؟-1 چطور مایکروویو را با لیمو تمیز کنیم؟

۵. مایکروویو را تمیز کنید: در مایکروویو را باز کنید و با احتیاط ظرف را بیرون بیاورید. اگر مایکروویوتان صفحه گردان دارد، آن را هم بردارید و همه جای مایکروویو را تمیز کنید. کف آن را آخر سر تمیز کنید و هر چه خرده غذا به دست‌تان می‌رسد پاک کنید. درِ مایکروویو هم یادتان نرود!

-مایکروویو-را-با-لیمو-تمیز-کنیم؟-4 چطور مایکروویو را با لیمو تمیز کنیم؟

۶. لکه‌های سمج را تمیز کنید: اگر به لکه‌های سمجی برخوردید که به راحتی پاک نمی‌شدند، گوشه دستمال‌تان را به آب لیمو بزنید و لکه را حسابی بسابید تا خوب پاک شود.

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید