طبق مطالعه جدیدی که در ژورنال جرونتولوژی چاپ شده است، قهوه می‌تواند به کاهش احتمال ابتدا به زوال عقل در بانوان کمک کند. مطلبی که ثابت می‌کند زیاده‌روی کردن در بعضی از لذات زندگی ( مثل قهوه خوردن) می‌تواند در واقع برای سلامتی خوب هم باشد!

در مطالعه‌ای ۱۰ ساله‌ای که بر روی ۶۴۶۷ زن با سن ۶۵ سال و بیشتر صورت گرفت، محققان دانشگاه ویسکانسین میلواکی دریافتند، کسانی که بیش از ۲۶۱ میلی‌گرم کافئین (حدود یک فنجان قدبلند از قهوه استارباکس) در هر روز می‌نوشند، ۳۶ درصد کمتر خطر ابتلا به زوال عقل را نسبت به کسانی تجربه می‌کنند که کمتر از ۶۴ میلی‌گرم کافئین (حدود یک اونس اسپرسو) در روز می‌نوشند. به گفته دکتر ایرا دریسکول محقق اصلی این مطالعه: «شواهد محکمی در مورد مصرف کافئین به عنوان عامل محافظتی بالقوه در مقابل اختلالات شناختی وجود دارد»

پس طبق نظر دریسکول، تا مطالعات بیشتری در این زمینه صورت می‌گیرد، قطعا هیچ اشکالی ندارد که از خوردن یک (یا دو) فنجان قهوه‌ در صبح لذت ببرید.

%d9%be%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%d9%88%d8%a7%d9%84-%d8%b9%d9%82%d9%84-%d8%a8%d8%a7-%d9%82%d9%87%d9%88%d9%87-1

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید