رژیم غذایی سالم تقریباً می‌تواند همه مواد معذی موردنیاز شما را به بدن تان برساند. اما بسیاری از مردم سالم ترین رژیم غذایی را ندارند. به همین خاطر، مولتی ویتامین می تواند به پرکردن این خلاء کمک کند و فواید دیگری را نیز به همراه داشته باشد.

  • اگر زنان، قبل از بارداری اسید فولیک مصرف کنند، این ویتامین موجود در اغلب مولتی ویتامین ها از بروز آسیب های لوله عصبی در نوزادان و جنین جلوگیری می‌کند. اسید فولیک خطر حمله قلبی، سرطان روده و سرطان سینه را کاهش می‌دهد.
  • ویتامین D می‌تواند خطر ابتلا به سرطان و احتمالاً سایر سرطان‌ها و همچنین بیماری های عروقی را کاهش دهد.

-ویتامین-ها-3 پنج نکته مفید در رابطه با ويتامين‌ها

البته، نباید در خوردن ویتامین ها زیاده روی کنید. با وجود این که مولتی ویتامین و مکمل های ویتامین D خلاء های موجود در رژیم غذایی را کاهش می‌دهند، اما زیاده روی در مصرف ویتامین ها هم مضر است.

توصیه می کنیم که میزان مصرف استاندارد مولتی ویتامین را رعایت کنید. و از آن جایی که مولتی ویتامین شما شامل میزان موردنیاز اسید فولیک است، از مواد غذایی که به میزان زیادی غنی از اسید فولیک شده اند پرهیز کنید.

شاید در خبرها، مطالب ضد و نقیضی در رابطه با فواید و مضرات مولتی ویتامین ها خوانده باشید، اما مطالعات مدرسه سلامت عمومی هاروارد نشان می‌دهد که فواید مصرف روزانه میزان استانداردی مولتی ویتامین بر مخاطرات آن غلبه می‌کند.

-ویتامین-ها-4 پنج نکته مفید در رابطه با ويتامين‌ها

پنج نکته مهم در رابطه با ویتامین‌ها

  1. تغذیه سالم داشته باشید. مولتی ویتامین می توانید کاستی هایی را در رژیم غذایی شما جبران کند، اما اهمیت داشتن یک الگوی غذایی سالم بیشتر است. در روزهای آینده مطالب جالبی را در رابطه با رژیم های غذایی در سایت فودیرو برایتان خواهیم نوشت. برنامه تغذیه ای شما باید سرشار از میوه ها، سبزی ها، دانه های کامل، آجیل ها و روغن های سالم باشد و گوشت قرمز و چربی های ناسالم را کمتر مصرف کنید.
  2. به طور روزانه مولتی ویتامین مصرف کنید. مصرف روزانه میزان استانداردی ویتامین بیمه ای ارزان برای سلامتی شما است.
  3. ویتامین D را جدی بگیرید. ویتامین D برای سلامت استخوان بسیار مفید است و شواهد نشان می دهد که این ویتامین می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده و سینه کمک کند. روزانه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ واحد استاندارد بین المللی ویتامین D مصرف کنید. ممکن است لازم باشد که برای دستیابی به این هدف، قرص جداگانه ای مصرف کنید.
  4. به «مگاها» نه بگویید. به طورکلی، از هر ویتامین یا غذایی که میزان مصرف مگا را تبلیغ می کند یا بیش از حد غنی از ویتامین شده است، دوری کنید. میزان های بالاتر ویتامین E ممکن است به از بروز بیماری قلبی جلوگیری کند، اما به طور کلی، میزان موجود در مولتی ویتامین استاندارد برای دستیابی به فواید سلامتی کافی است. در یک مولتی ویتامین استاندارد اسید فولیک لازم روزانه موجود است، بنابراین از غذاهایی که میزان بسیار بیشتری اسید فولیک به آن ها افزوده شده، پرهیز کنید. البته، بعضی از افراد ممکن است به میزان بیشتری از ویتامین D توصیه شده برای مصرف در هر روز نیاز داشته باشند.
  5. از «سوپر مکمل های غذایی» پرهیز کنید. شاید در تبلیغات اینترنتی و تلویزیونی دیده باشید که ادعاهای عجیب و غریبی در رابطه با اثرات بعضی از مکمل های غذایی صورت می گیرد. زیاد این ادعاها را جدی نگیرید و از همان میزان مصرف استاندارد ویتامین ها و الگوی تغذیه سالم پیروی کنید.

در نهایت، داشتن تغذیه سالم، و رعایت سبک زندگی آرام و شاد و به دور از استرس از همه چیز بهتر است. سالم و خوشمزه بخورید، به سفر بروید و با طبیعت آشتی کنید.

-ویتامین-ها-5 پنج نکته مفید در رابطه با ويتامين‌ها

منبع: مدرسه سلامت عمومی هاروارد

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید