بیش از نیمی از آمریکایی‌ها بطور منظم از مکمل‌های غذایی استفاده می‌کنند. بازار مکمل‌های غذایی ۳۰ میلیارد دلار است، یعنی بطور متوسط هر آمریکایی ۱۰۰ دلار در سال صرف مکمل‌ها می‌کند. با این حال برای اکثر جمعیت هیچ شواهد علمی در حمایت از استفاده منظم مکمل‌ها وجود ندارد.

مطالعه‌ای جدید که در نشریه انجمن پزشکی آمریکا چاپ شده است، عنوان می‌کند که استفاده از مکمل‌های غذایی از اواخر دهه ۱۹۹۰ جا افتاده است. این موضوع علی رغم مطالعات باکیفیت بسیاری است که ثابت می‌کنند هیچ مزیت سلامتی را نمی‌توان به استفاده از مکمل‌ها نسبت داد. این یعنی قرص های مکمل، آن طور هم که ادعا می کنند، خاصیت ندارد.

وقتی از مردم می‌پرسیم چرا مکمل غذایی مصرف می‌کنند با وجود اینکه هیچ مدرکی برای کارایی‌شان نداریم، خیلی‌ها می‌گوید قرص‌ها «بیمه‌نامه» سلامت‌شان هستند. در جواب با دلیل و مدرک برایشان توضیح می دهیم که میوه‌ها و سبزیجات بیمه نامه شما‌‌ هستند. هیچ قرصی، حتی مولتی ویتامین، نمی‌تواند مزایای سلامتی محصولات غنی از مواد مغذی را فراهم کند.

شما چقدر درگیر این جور قرص ها هستید و عادت به مصرفشان دارید ؟ آیا واقعا احساس می کنید که خوردن این قرص ها تاثیری عمیق بر سلامتی تان گذاشته است؟

%d9%88%d8%a7%d9%82%d8%b9%d8%a7-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%82%d8%b1%d8%b5-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%da%a9%d9%85%d9%84-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d9%81%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%b3%d8%aa

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید