به نظر می‌رسد اداره کشور اشتها برانگیز است و با در اختیار داشتن آشپز کاخ سفید، رئیس جمهورهای امریکا آزاد هستند تا هرچه دل‌شان می‌خواهد، بخورند. در اینجا لیست غذاهای مورد علاقه رئیس جمهور‌های امریکا را مرور می‌کنیم.

 

تئودور روزولت (۱۹۰۱-۱۹۰۹)

گوشت خوک، سوپ لاک پشت، و مرغ سوخاری با سس سفید فراوان؛ مقدار زیادی قهوه شیرین شده با چند مشت قند! غذاهای مورد علاقه تئودور روزولت بود.رئیس جمهور های آمریکا (5)

 

فرانکلین روزولت (۱۹۹۳- ۱۹۴۵)

فرانکلین را باید به خاطر تجمّلی نبودن عادات غذایی‌اش ستایش کرد. کسی که با جسارت تمام از جورج ششم پادشاه بریتانیا و ملکه الیزابت با هات داگ پذیرایی کرد!رئیس جمهور های آمریکا (6)

 

جان اف کندی ( ۱۹۶۱- ۱۹۶۹)

کندی برنامه غذایی‌اش سنتی بود؛ لوبیای پخته، کیک ذرت، ماهی در روزهای جمعه (مثل یک پسر کاتولیک خوب) و البته، آبگوشت صدف انگلیسی.رئیس جمهور های آمریکا (7)

 

لیندون جانسون (۱۹۶۳- ۱۹۶۹)

این رئیس جمهور تگزاسی عاشق لوبیا چشم بلبلی بود و اولین کسی بود که در حیاط کاخ سفید کباب درست کرد و مهمانی داد. عاشق نوشابه بود، برای همین یک دستگاه نوشابه‌ساز در دفتر کاخ سفید نصب شد.رئیس جمهور های آمریکا (8)

 

ریچارد نیکسون (۱۹۶۹- ۱۹۷۴)

اطلاعات دقیقی از رژیم غذایی نیکسون در دست نداریم، ولی می‌دانیم به این معروف بود که همیشه مرغ شکم پر را با آناناس و مقداری سس قرمز می‌خورد!رئیس جمهور های آمریکا (9)

 

جرالد فورد (۱۹۷۴ – ۱۹۷۷)

در دوره ریاست جمهوری جرالد، همیشه روی میز شام پر از غذاهای سنتی بود. آبگوشت و کلم قرمز غذای همیشگی بود، به همراه دسرهایی مثل بستنی کره‌ای با گردو یا پنکیک سیب آلمانی.رئیس جمهور های آمریکا (10)

 

جیمی کارتر ( ۱۹۷۷ – ۱۹۸۱)

به گفته همسرش، جیمی کارتر همیشه مقید به خوردن صبحانه بود: بلغور جو، پنیر، تخم مرغ و قهوه. آنقدر سوپ جو دوست داشت که اسم سگش را هم جو (به انگلیسی: گریتس) گذاشت. حتی برای شام همراه با گوشت خوک و کلم کولارد، سوپ جو هم می‌خورد.رئیس جمهور های آمریکا (11)

 

رونالد ریگان (۱۹۸۱ – ۱۹۸۹)

معروف است که این آقای جمهوری‌خواه برای غذا ماکارونی پنیری و میت لوف (یک قطعه گوشت چرخ کرده که آن را پخته و مثل نان ساندویچی می‌برند) میل می‌کرد. اما بیشتر از همه عاشق شیرینی‌جات بود، ژله، کیک میمون (که شبیه هر چیزی است الا میمون!) و کیک شکلاتی فقط چند مورد از شیرینی‌های مورد علاقه ریگان بود.رئیس جمهور های آمریکا (13)

 

جرج بوش (۱۹۸۹ -۱۹۹۳)

خانواده بوش با سفارش غذاهای ساده‌ای مثل تخم مرغ، هات داگ و گوشت گاو آشپز کاخ سفید را خیلی به زحمت نمی‌انداختند. سفارش همیشگی‌شان هم گوشت خوک با سس فلفلی تاباسکو یا انواع سس‌های تند دیگر بود.رئیس جمهور های آمریکا (12)

 

بیل کلینتون (۱۹۹۳ – ۲۰۰۱)

آن روزها کلینتون معروف به مشتری پر و پا قرص همبرگرهای مک دونالد بود، اما به خاطر عمل جراحی قلب در ۲۰۱۰ تصمیم گرفت گیاه خوار شود و هیچ وقت به رژیم غذایی قبلی برنگشت و به مصرف لبنیات، لازانیا بدون پنیر و غذاهای سالم روی آورد.رئیس جمهور های آمریکا (14)

 

باراک اوباما (۲۰۰۹ – ۲۰۱۷)

باور می‌کنید اوباما بتواند آشپزی کند؟ از زمان دانشگاه یک دستور خوراک لوبیا در آستین داشته و در مواقع نیاز به آن رو می‌کرده است. دو میان وعده سبک دیگر هم درست می‌کرد: چیپس ذرت با گواکامولی (خمیر یا سس ساخته شده از آواکادوی له شده و ادویه‌جات که به عنوان چاشنی سالاد و غیره مصرف می‌شود) و پاپ‌کرن.رئیس جمهور های آمریکا (2)

 

دونالد ترامپ

با داشتن رژیم غذایی ناسالم و اضافه وزن، ترامپ نیاز به یک یا چند متخصص تغذیه دارد! با این حال ادعا می‌کند که در روند انتخابات ۶ کیلو وزن کم کرده است. همچنین عکس‌های زیادی از او وجود دارد که اثبات می‌کند به شدت طرفدار فست فود است. همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده، ماکارونی، تخم مرغ و گوشت خوک برخی از فست فودهای مورد علاقه ترامپ هستند. او سال‌هاست برندی شخصی و موفق تحت عنوان «ترامپ» دارد، که یکی از محصولات آن «استیک‌های ترامپ» است و هیچ وقت دست از رجز خوانی برای آن برنمی‌دارد.رئیس جمهور های آمریکا (3)

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید