رستوران «ریحون» را عاشقان نون و کباب و اونایی که طرفدار کوبیده، برگ، چنجه و سلطانی اند، بهتر از من می شناسند. از اون رستوران هاست که خاطرش واسه کباب خورها خیلی عزیزه و کشته مرده زیاد داره. هفته پیش بود که بیرون بودیم و دفعتاً تصمیم گرفتیم بریم و کباب بخوریم و چون حوالی ونک بودیم، قصد رستوران ریحون را کردیم…

ریحون تو خیابون کاج آبادی (بالاهای جردن)، در یک زیرزمین پله خور به پایین قرار داره و اصولاً هم شلوغ و پلوغ است. فضای داخلی رستوران به خاطر «طاق چهار بخشی» که در کل سقف کار شده، حالت بامزه ای دارد. داخل رستوران که می شوی احساس می کنی که چهار-پنج قرن به عقب پرتاب شده ای و پا در بنایی قدیمی در دوره قاجاریه گذاشته ای. البته به غیر از سقف، ریزه کاری های بامزه دیگری هم دارد که فضا را بامزه تر هم کرده است. میز و صندلی و چیزهای دیگرش اما معمولی است و آنچنان گفتنی نیست.

رستوران ریحون فودیرو foodiro (2)

نشستیم و گارسون که آمد، سفارش را دادیم. من «کباب کوبیده» و دوستم «کباب بره»؛ به همراه ماست چکیده و یک بشقاب ریحون و دوغ و البته که نوشابه! همه چیز به غیر از «چلو»، چون رستوران ریحون اساساً چلو ندارد. این یعنی اگر چلوکباب خور هستید، سرتان بی کلاه خواهد ماند. قبل تر هم که گفته بودم، اینجا پاتوق عاشقان «نون داغ، کباب داغ» اِ ! پس اگر چلویی هستید اصلاً به ریحون نروید.

هر دو کباب با هم در دیس آمد. البت که قبل از کباب یک سرویس نون داغ و پنیر و ریحون آمده بود و ما یه دل سیر خورده بودیم. به هر حال «کباب آمد و نان آمد و دوغ آمد و ماست آمد و غــــم رفت»! ما هم شروع کردیم به خوردن و امانش ندادیم.

رستوران ریحون فودیرو foodiro (5)

لقمه اول را کوبیده گرفتم، به همراه ریحون و تیکه ای گوجه. وااای! مزه اش جداً عالی بود. گوشتش خوب بود و خوب هم کباب شده بود. خود کباب و گوشت تازه و طعم بی نظیرش از یک طرف، نون تازه و برگ های ریحون و ماست چکیده و دوغ استثنایی اش هم از طرف دیگر، ترکیبی شاهکار و زایدالوصف را به وجود آورده بود. کباب بره اش هم جایتان خالی، عالــی بود. خیلی خیلی نرم و خوش خوراک بود و طعم و بوی خیلی خوبی هم داشت. حالا اینکه گوشتش فیله بود یا راسته، دیگه از جمله سوال های تخصصی است که من عقل و تجربه اش را ندارم. هر چه که بود، عالی بود

راستش باید اعتراف کنم که من تعریف رستوران ریحون را از دوست و آشنا زیاد شنیده بودم، اما هیچ گاه فرصتی دست نداده بود که به اینجا بیام. اما مطمئن باشید که از این به بعد سر و کله ام این طرف ها زیاد پیدا خواهد شد. آخه ریحون رستوران خوبیه!


نام غذاقیمت غذا
کباب کوبیده 19000 تومان
کباب بره 35000 تومان
ماست چکیده 2800 تومان
بشقاب ریحون بزرگ 2950 تومان
دوغ نیم پارچ 1500 تومان
مالیات بر ارزش افزوده9%
حق سرویس ندارد

 

 

آدرس: جردن، خیابان کاج آبادی،شماره ۱۸

تلفن: ۲۲۰۳۷۹۶۳

[Best_Wordpress_Gallery id=”17″ gal_title=”رستوران ریحون”]

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید