قدیم ترها رستوران که می رفتیم، پس از انتخاب غذا منو را می بستیم و کنار می گذاشتیم؛ اگر هم گارسون از نوشیدنی جویا می شد، به جز چند نوشیدنی صنعتی، گزینه دیگری نداشتیم. اما چندی است نوشیدنی های طبیعی بدجوری جای خود را در منوها و دل مردم باز کرده اند.یکی از پر طرفدارترین این نوشیدنی ها اما، نوشیدنی است از کشور کوبا که به نوعی همان شربت آبلیموی خودمان است با کمی کلاس بیشتر. نوشیدنی با لیمو و نعنا، به نام موهیتو یا موخیتو.

Print Recipe
طرز تهیه موهیتو
زمان آماده سازی 10 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
زمان آماده سازی 10 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
دستورالعمل ها
  1. ابتدا برگ های نعنا را جدا کرده و مانند عکس، کف یک دستتان بگذارید و با کف دست دیگر روی آن کوبیده تا عطر آن در بیاید.
  2. سپس برگ های نعنا، آب، آب لیمو و شکر را در مخلوط کن ریخته و 2 دقیقه مخلوط می کنیم تا هم شکر حل شود و هم نعنا به خوبی ریز شود و در نهایت رنگ مایع کاملا سبز شود.
  3. سپس یخ را از فریزر در آورده و در مخلوط کن ریخته و دوباره مخلوط می کنیم تا جایی که یخ ها، له شوند.
  4. سپس نوشیدنی را در لیوان ریخته و می توان با نعنا و لیمو تزیین کرد.
یادداشت های دستورغذا
  • می توانید به جای استفاده از شکر از همان مقدار عسل استفاده کنید.
  • حتما یخ را همان موقع از فریزر در آوردید تا آب نشود. زیرا زیاد بودن آب باعث می شود که این نوشیدنی سفت بودن خود را از دست دهد و به حالت مایع در آید.

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید