تابستان که می شود، مصرف نوشیدنی به ویژه در مهمانی ها بسیار رونق می گیرد. طوری که به محض ورود مهمان، اولین چیزی که به دستش می دهند یک لیوان نوشیدنی خنک است. حالا هر چه نوشیدنی جدیدتر و زیباتر باشد، کلاس کار بالاتر می رود و از طرفی ذوق میهمان هم بیشتر می شود.

نوشیدنی امروز از آن جمله نوشیدنی هاست که ممکن است میهمان از شوق دیدنش غش کند. نوشیدنی کوکتل، که نامی است که بر روی ترکیب بیش از دو نوع نوشیدنی گذاشته می شود. نوشیدنی امروز نیز نوشیدنی است از سه لایه متفاوت بر روی هم.

Print Recipe
طرز تهیه کوکتل
-600x450 طرز تهیه کوکتل
زمان آماده سازی 5 دقیقه
وعده ها
لیوان
مواد اولیه
زمان آماده سازی 5 دقیقه
وعده ها
لیوان
مواد اولیه
-600x450 طرز تهیه کوکتل
دستورالعمل ها
 1. ابتدا آب پرتقال را همانند تصویر تا جایی که کمی از سر آن خالی بماند، در لیوان می ریزیم.
  -پرتقال طرز تهیه کوکتل
 2. در ظرفی شربت آلبالو را با آب مخلوط می کنیم. سپس یک قاشق کوچک را به دیواره ظرف چسبانده و نزدیک به آب پرتقال گرفته و شربت آلبالو را به آرامی بر روی قاشق می ریزیم. از آنجایی که شربت آلبالو از پرتقال سنگین تر است، به انتهای لیوان می رود.
  -آلبالو طرز تهیه کوکتل
 3. پس از آن دوباره قاشق را به دیواره ظرف چسبانده و نزدیک به آب پرتقال گرفته و نوشیدنی آیسی مانکی را بسیار آرام بر روی قاشق می ریزیم. این نوشیدنی نیز از آنجایی که گاز دارد، از آب پرتقال سبک تر بوده و روی آب پرتقال قرار می گیرد. البته مقداری از آن با آب پرتقال ترکیب شده و سبز رنگ می شود. اما مابقی آن آبی رنگ باقی می ماند.
  1 طرز تهیه کوکتل
یادداشت های دستورغذا
 • نکته مهم در درست کردن این نوشیدنی این است که مایعات باید بسیار آرام بر روی قاشق ریخته شوند تا از ترکیب شدن آن ها با هم جلوگیری شود.
 • برای قسمت آبی رنگ اگر نوشیدنی آیسی مانکی در دسترس نبود، می توان سن ایچ بلو کاراسائو را با سودا مخلوط کرد.
 • برای قسمت قرمز رنگ نیز می توان از هر شربت قرمز رنگ دیگری استفاده کرد.
نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید