ضد استرس، اضطراب و تنش­های روحی

 

کم کم داریم از فصل این یاقوت های سرخ و آب دار دور میشیم. گفتیم تا خیلی انار نایاب نشده یک نوشیدنی سفارشی عالی با انار درست کنید که بخوردید و از شر هرچی استرس و فشار عصبی دور بشید و حال خودتون و اطرافیان تون را خوب کنید.

این آب میوه برای افرادی که از افسردگی، استرس، اضطراب و تنش­های روحی و روانی رنج می­برند مفید است، زیرا در این آب میوه ماده­ای وجود دارد که (LDH) موجود در خون را به سرعت کاهش می­دهد و شخص را از این حالت نجات می­دهد و نشاط و شادابی را در وی ایجاد می کند.

از شگفتی­های این میوه این است که معمولا در فصل پاییز  به بازار می آید و از آنجایی که در این فصل بیماری­های روحی و روانی افزایش می­یابد، بهترین نوشیدنی برای این افراد، آب انار با عسل و یخ است. عسل باعث می شود از طبع سرد انار کاسته شود و این نوشیندی را گوارا تر بنماید.

انار، بهترین میوه­ای است که خداوند سبحان آن را برای پاکسازی و نجات کبد انسان آفریده است و سنگ­های موجود در کیسه صفرا را به مرور از بین می برد.

این میوه برای بیماری­های پوستی از قبیل جوش، کک و مک و جوش­های زیر پوستی بسیار مفید است. انار بهترین تصفیه کننده خون است و همچنین برای هضم غذا کمک می­کند. رنگ رخسار را صفا می دهد و پوست را با نشاط می کند. همچنین خفقان و سرفه گرم را بهبود می بخشد.

انار تقویت کننده قلب و کلیه است و در رفع اوره و کلسترول، دفع سموم و تعادل مایعات بدن به خصوص خون نقش مهمی ایفا می­کند. مصرف انار شیرین، تقویت کننده کبد است و در معالجه یرقان (زردی) مفید است.

 

مواد لازم

 • انار رسیده متوسط     ۴ تا ۵ عدد
 • عسل طبیعی           ۱ قاشق غذا خوری
 • یخ قالبی                چند تکه

طرز تهیه

 • انارها را تمیز بشویید و از عرض به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.
 • سپس، آب آن­ها را بگیرید و در لیوان بریزید.
 • عسل را به آن اضافه کنید و با چنگال به آرامی به هم بزنید تا کاملا حل شود.
 • در آخر یخ به آن اضافه کنید و به آرامی میل کنید.

 

نوش جان کنید و طرز تهیه این معجون آرام بخش را به عزیزان تون هم یاد بدید.
-انار-و-عسل-فودیرو-1 نوشیدنی آب انار با عسل

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

۱ دیگدگاه

 1. من مدتی هست انار وعسل میخورم
  اهل خانواده ودوستان برام میخندیدن
  اومدم تو گوگل از مضراتش ببینم که خوشبختانه از فوایدش دیدم وخوشحال شدم
  منم شکمو هستم حیلی

یک دیدگاه بنویسید