سن ایچ خان بزرگ که از بزرگان صنعت نوشیدنی است و سال های سال است که می تازد و پیش می رود، چند سالی است که دست به ابتکارات جدید زده است و کلی محصول تازه روانه بازار کرده است. از نوشیدنی های مختلف بگیر تا طعم های جدید و متفاوت سیروپ. همین کار هم سبب شده است که به بازارهای جدیدی ورود کند و مشتریانی جدیدی برای خویش پیدا نماید. البته که رقبای تازه وارد اما بسیار سرسخت و نام آشنایی چون«سان استار» هم در همین بازار با او در حال رقابت هستند و سهم می خواهند. به هر حال شیرینی هر بازاری به همین چیزهایش است دیگر!

در میان محصولات تازه آمده سن ایچ، سیروپی وجود دارد با نام «بلو کاراسائو» که از قضا رنگ آبی فوق العاده جذابی هم دارد؛ از آن رنگ ها که دل را می فریبد و دیوانه می کند. من هم که اساساً ساخته شدم برای فریبا شدن! مستانه ۹۰۰۰ چوب پول خرج کردم و یک شیشه خریدم تا برای میهمانی شب از آن رونمایی کنم…

قبل از هرچیز باید کمی از اسمش برایتان بگویم چرا که اسمش اسم خاصی است و نیاز به توضیح دارد. بدانید و آگاه باشید که «کاراسائو» که بخشی از اسم این نوشیدنی است، فی الواقع نام کشوری جزیره ای است که در آمریکای جنوبی و در دریای کارائیب واقع شده است. هم چنین نام نوشیدنی است بر پایه «اسمشو نبر» که با مرکبات خاصِ روییده شده در همان جزیره کاراسائو طعم دار شده است. رنگ نوشیدنی کاراسائوی اصیل البته بی رنگ است اما رایج شده است که با رنگ خوراکی، به رنگ آبی در بیاید؛ و برای همین آبی بودنش، به او «بلوکاراسائو» می گویند؛ پس این نوشیدنی نه ارتباط با بلوبری دارد و نه به «آکیرو کوروساوا» کارگردان مطرح ژاپنی و خالق «هفت سامورایی»!!

و اما بلو کاراسائوی سن ایچ…

این ورژن سیروپ های سن ایچ شیشه بامزه ای دارد. استوانه ای کشیده و نازک اندام با دربی سیاه رنگ. لیبل چسبیده بر تنه اش البته آن چنان چیز خاصی نیست. هم باسمه ای چسبانده شده است و هم طراحی اش معمولی است. لیبلش اگر شیک تر بود، بسته بندی درجه یکی می شد.

و حال نحوه مصرفش. راه درست کردنش به تصور خیلی ها این است که کمی از مایع را در لیوان ریخته و چند عدد یخ و مقادیری آب را رویش سرازیر کنی؛ اما روش بهتری هم دارد و آن این است که همین فرآیند مذکور را به جای آب با سودا انجام دهی. اینجوری نوشیدنی خیلی بهتری حاصل می شود. پس همین کار را کردم.

سن ایچ جان منو ببخش! راستش مزه اش معمولی بود. بیشتری شیرینی را حس می کردی و از مزه خیلی خبری نبود. به نظرم سیروپی است که نوشیدنی اش خیلی خاص نمی شود و گرفتار و معتادش نمی شوی. البته که به خاطر ظاهر فوق العاده اش، برای مهمانی و پذیرایی خیلی خوب است. از طرفی می تواند در نقش مکمل هم ظاهر شود و با ترکیب کردنش با چند جور عرقیات، نوشیدنی های خاصی تولید کرد.

هم چنین شاید برای آرایش روی بستنی وانیلی هم خوب باشد. چون هم شیرین است و هم رنگ جذابی دارد. این را سرآشپز فودیرو بهتر می داند…

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید