طبق گفته نستله، از این پس می شود به همان اندازه همیشگی قند خورد اما کالری کمتری جذب بدن کرد! حالا چه جوری؟ نستله اعلام کرده است به فناوری جدیدی برای کریستال‌های قند دست یافته است که باعث می‌شود قند سریع‌تر حل شود و به این شکل محتوای آن تا ۴۰ درصد کاهش یابد.
فورتون گزارش می‌کند که دانشمندان علوم غذایی این شرکت به یک روش محرمانه و در انتظار ثبت رسیده‌اند که بر طبق آن می توانند کریستال‌های قند توخالی درست کنند و از طریق آن مقدار قند (و از اینرو کالری) در محصولات شکلاتی نستله را به شکل قابل توجهی کاهش دهند.

این کاهش در کالری به معنای تنزل طعم نیست و نستله مدعی شده که طعم محصولات با بهره گیری از این قند جدید هیچ تغییری نمی‌کند. از آنجایی که این شرکت به شدت در تلاش برای کاهش قند در محصولاتش است و امروزه مشتریان قند افزوده کمتری می‌خواهند، این دستاورد یک موقعیت برد-برد برای هر دو طرف است و انقلاب بزرگی برای صنعت قند (یا شاید فقط برای نستله که مالک این قند است) به حساب می آید.

در حالی که حق امتیاز هنوز صادر نشده است، این شرکت امیدوار است محصولات حاوی این «قند توخالی» تا ۲۰۱۸ روانه بازار شود. انتظار می‌رود این قند را در کیت-کت و سایر شکلات‌های تولیدی این شرکت غول‌پیکر پیدا کنیم.

کنجکاویم ببینیم محصولات نستله چه مزه‌ای پیدا می‌کنند و هیجان زده‌ایم بدانیم واقعا با این نسخه جدید قند، طعم‌شان عوض می‌شود یا نه.

suagr

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید