نان سیر از آن پیش غذاهای محبوب است که کم پیش می آید کسی به رستورانی برود و این نان خوشمزه را نخورد. اما علی رغم محبوبیت فراوان و سادگی آن، کمتر کسی در خانه نان سیر درست می کند؛ شاید بیشتر به این خاطر است که طرز تهیه حرفه ای آن را بلد نیستند. برای همین امروز تصمیم گرفتم طرز تهیه نان سیر ایتالیایی را برایتان بنویسم تا از این به بعد هر وقت هوس این نان را کردید، خودتان آستین بالا بزنید و دست به کار شوید.

Print Recipe
طرز تهیه نان سیر
روش آشپزی (Cuisine) ایتالیایی
زمان آماده سازی 10 دقیقه
زمان طبخ 25 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
روش آشپزی (Cuisine) ایتالیایی
زمان آماده سازی 10 دقیقه
زمان طبخ 25 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
دستورالعمل ها
  1. ابتدا فر را در درجه حرارت 200 درجه سانتی گراد پیش گرمایش می کنیم.
  2. سپس همانند تصویر، یک طرف قسمت افقی نان باگت را برش زده و آن را بر روی فویلی که بر روی سینی فر گذاشته ایم باز می کنیم.
  3. سیر، جعفری تازه و روغن زیتون را در مخلوط کن می ریزیم و خوب مخلوط می کنیم تا تقریبا به شکل سس در آید.
  4. سپس مخلوط درست شده در مرحله سه را با قاشق بر روی نان می مالیم.
  5. پس از آن نان را بسته و فویل را دور آن را می کشیم و کاملا آن را می بندیم. سپس آن را 10 دقیقه در طبقه پایین فر می گذاریم تا نان کمی ترد شود.
  6. پس از 10 دقیقه، نان را از فر در آورده، آن را باز می کنیم و همانند تصویر روی آن به ترتیب پنیر پیتزا، پنیر پارمزان و فلفل سیاه می ریزیم.
  7. در آخر آن را 15 دقیقه و یا تا زمانی که پنیر پیتزا کاملا آب شود و همانند تصویر، رنگ طلایی پیدا کند، در فر گذاشته و حرارت بالای آن را روشن می کنیم.
یادداشت های دستورغذا
  • استفاده از پنیر پارمزان بر روی نان سیر، اختیاری می باشد و در صورت استفاده از آن، نیازی به ریختن نمک نمی باشد، زیرا پنیر پارمزان کمی طعم شوری دارد.
  • پنیر پارمزان رنده شده «کاله» را می توان از سوپرمارکت ها تهیه نمود. اما پنیر پارمزان قالبی «کاله» که در فروشگاه «هایپر استار» به فروش می رسد، طعم بهتری دارد.
  • فلفل آسیاب شده، پس از مدت زمانی عطر و بوی خود را از دست می دهد؛ بنابرای پیشنهاد می کنم همواره از دستگاه فلفل ساب یا آسیاب فلفل استفاده نمایید.

%d9%81%d9%84%d9%81%d9%84-%d8%b3%d8%a7%d8%a8

نان سیر به روش های مختلفی درست می شود و در دو نوع ایتالیایی و فرانسوی می باشد. نان سیر ذکر شده، نوع کلاسیک ایتالیایی آن است که در آن از پنیر پیتزا و روغن زیتون استفاده شده است. حال آن که در نوع فرانسوی، کره جایگزین روغن زیتون شده و پنیر پیتزایی هم در آن دیده نمی شود. البته همان طور که در تصاویر زیر می بینید، مدل های دیگری نیز وجود دارد که در آن ها به جای نان باگت، از خمیر پیتزا و نان های دیگر نیز استفاده می کنند.

به دلیل وجود پنیر پیتزا در نان سیر ایتالیایی، من این نان را ترجیح می دهم. شما کدام مدل را دوست دارید؟

خوشحال می شوم نظراتتان را برایم ارسال کنید.

 

[Best_Wordpress_Gallery id="29" gal_title="نان سیر"]

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید