مصرف شیر از جمله مسائلی است که کودکان و حتی بسیاری از بزرگسالان با آن دست و پنجه نرم می کنند و برای نخوردن آن، دست به هر ترفندی می زنند. اما نوشیدنی خنکِ تابستانی امروز ما به کمکتان خواهد آمد؛ چرا که نام خارجی و طعم خوشمزه اش کمتر کسی را متوجه حضور شیر در آن می کند. میلک شِیک (Milkshake)، که در زبان انگلیسی به معنی «شیر زده شده» شده است.

Print Recipe
طرز تهیه میلک شِیک شکلاتی
زمان آماده سازی 10 دقیقه
وعده ها
لیوان بزرگ
مواد اولیه
زمان آماده سازی 10 دقیقه
وعده ها
لیوان بزرگ
مواد اولیه
دستورالعمل ها
  1. ابتدا موز را با غذاساز یا مخلوط کن هم می زنیم تا به شکل پوره در آید. اگر موز را همین ابتدا هم نزنیم، بعدا به شکل گلوله گلوله در می آید و کاملا با شیر مخلوط نمی شود.
  2. بعد بستنی و خامه را اضافه می کنیم و دوباره هم می زنیم و تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند. سپس شیر را اضافه می کنیم و دوباره کمی هم می زنیم.
  3. در آخر مخلوط را در لیوان ریخته و نوش جان بفرمایید.
یادداشت های دستورغذا
  • برای تهیه میلک شِیک شکلاتی روش های مختلفی وجود دارد. بعضی از بستنی سفید، پودر کاکائو، سس شکلات Hershey’s و ... استفاده می کنند. اما در میان تمامی دستورهای امتحان شده، دستور امروز دارای طعم بهتری است.
  • اگر حوصله داشتید، می تونید به جای استفاده از خامه، گاناش شکلاتی درست کرده و اضافه کنید. برای این کار، با خامه و شکلات، گاناشی با نسبت خامه به شکلات یک به یک درست می کنیم. اگر طرز تهیه گاناش را نمی دانید، به نوشته «گاناش» مراجعه کنید. پس از تهیه گاناش، چند دقیقه ای آن را می گذاریم تا کمی سرد شود و سپس در مخلوط کن می ریزیم. حتما به این نکته توجه کنید که همان طور که در نوشته «انواع شکلات در آشپزی» اشاره شد، برای تهیه گاناش از شکلات مرغوب استفاده کنید تا سریع آب شود و در درست کردن آن با مشکلی مواجه نشوید.
  • اگر از موز یخ زده برای درست کردن میلک شیک استفاده کنید، غلظت آن بیشتر می شود.
  • بستنی کاکائویی کیلویی «میهن»  از طعم و رنگ بهتری نسبت به دیگر برندها برخوردار است.

 

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید