خوب در واقع همه به این مهمانی دعوت نیستند و قرار نیست که همه مورد لطف جناب پاپ قرار بگیرند! یکسری معیارها وجود دارد؛ مثل اینکه فرد باید آواره! و یا گدا باشد!!.

در دو هفته ی گذشته چند گروه از این افراد بی خانمان برای سپری کردن یک روز در ساحل و صرف ناهار در یک پیتزا فروشی گردآوری شدند. همچنین برای این افراد امکاناتی نظیر حمام و لباس تمیز نیز فراهم گردید.

اگر کنجکاو هستید که بدانید گروهی از افراد بی خانمان در ساحل چه منظره ای را ایجاد می کنند، یکی از افراد واتیکان اینگونه توضیح می دهد: «این گروه ها منظره ی جالبی را در ساحل ایجاد می کنند؛ به این دلیل که افرادی که در خیابان ها می خوابند دارای صورت ها آفتاب سوخته ولی بدنی به سفیدی شیر هستند!»

-و-پیتزا-1 مهمانی پیتزایی پاپ فرانسیس!

او همچنین اضافه می کند: «ما مطمئناً دنیا را به این شیوه نجات نمی دهیم و نمی توانیم تمام مشکلات بی خانمان ها را هم حل کنیم، ولی حداقل ذره ای به آنها مقام و وقار می بخشیم!

با اینکه پاپ فرانسیس این عمل خیریه را رهبری می کند ولی خود در هیچکدام از آنها شرکت نمی کند. چرا؟ چون او پاپ است و همین پاپ بودن و شهرتش سبب می شود که نتواند به راحتی در این میهمانی حضور به هم رساند و یک یا دو تیکه پیتزا در کنار میهمانانش نوش جان کند.

برای همین مجبور است، هر زمان هوس پیتزا کرد، زنگ بزند و پیتزا را درب واتیکان تحویل بگیرد!!

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید