اون هفته رفتیم رستوران ته دیگ، این هفته اومدیم «مم مد( ممد) استیک هاوس». تو پست ته دیگ گفته بودم که «مم مد(ممد) استیک هاوس» برند جدید مجموعه رستوران های آقای چاووش اِ. فردی که با احتساب این آخری، حالا سه تا برند رستوران داره. «پیتزا راز»، « ته دیگ» و «مم مد استیک هاوس». البته که تا همین پارسال-پیرار سال رستوران معروف «پاریس» را هم داشت که البته بنا به دلایلی از صفحه روزگار حذف شد.

مم مد استیک هاوس، یک خانه استیک است که شعبه اولش در دل رستوران ته دیگ آ.اِس.پِ راه اندازی شده. در واقع یک جورایی اومده و یک تیکه از فضای رستوران ته دیگ را مال خود کرده. اینجوری بگم که از درب رستوران ته دیگ آ.اِس.پ که داخل می شوی، سمت چپ سالن شده است، مم مد استیک هاوس.-مد-ممد-استیک-هاوس-42 مم مد (ممد) استیک هاوس، خانه استیکی جدید

فضای بسیار شیک و دوست داشتنی داره. بعد از ورودی، سمت چپ، آشپزخانه ای باز (open)، که در آن آشپزها با ابزار و ادوات مختلف مشغول بریدن و پختن و کباب کردن هستند و در اطراف آنها هم مثل قصابی ها، گوشت های مختلف بعضا از سقف آویزان شده و یا در ویترین قرار گرفته است.

سالن رستوران هم خیلی زیباست. میز و صندلی های زیبا، دیوارهایی با روکش چوبی، باری بسیار بامزه در انتهای سالن و کله های مصنوعی گاو در رنگ های مختلف که به سینه دیوارها نصب شده است. همه اینها که گفتم و کلی ریزه کاری دیگر که احتمالا به چشم من نیامده است، مم مد استیک هاوس را بسیار متفاوت و شیک کرده است.

داخل که شدیم، راهنمایی مان کردند به سمت میزی دونفره. رفتیم و نشستیم و منوی با روکش چرم مصنوعی را دست گرفتیم تا انتخاب کنیم. اول خواستیم دو تا استیک سفارش بدیم اما چون خیلی گرسنه نبودیم و ساعت هنوز به هشت شب هم نرسیده بود، یک  « تی بُن (T-Bone) استیک » سفارش دادیم به همراه یک بشقاب سالاد مخصوص.-مد-ممد-استیک-هاوس-12 مم مد (ممد) استیک هاوس، خانه استیکی جدید

چیزی که مهمه و باید بگم اینه که، مم مد(ممد) استیک هاوس، استیک هاوسی است که به سبک ترکی استیک درست می کنه. معنی این حرف این است که با استیک هاوس های متعارفی که احتمالا تجربه کرده اید، متفاوت است. نوع پخت و گریل کردن گوشت فرق دارد و کمی شبیه کباب، پخته و آماده می شود. برای همین، سس قارچ و یا بهتر بگم، اساسا هیچ گونه سسی  بر روی غذا ندارد. این را گفتم که از مم مد استیک هاوس تصور استیک هاوس های کلاسیک را نداشته باشید.

بعد از سفارش، سوار بر چرخ، سالاد مخصوص آمد. آقایی آمد و سلام کرد و سالاد را روی میز گذاشت و همانجا با کلی قِر و فِر، چند جور سبزی و نمک و ادویه به آن زد و بعد از آماده کردن کامل سالاد، کمی برای هر نفر ریخت و الباقی آن را روی میز گذاشت و رفت. سالادش ترکیبی بود از کاهو، گوجه، خیار، چند برگ سبزی که نمی دونم چی بود، به علاوه هویج رنده شده، تیکه های گردو، دانه های انار و سبزی خشک شده و ادویه و سس بالزامیک و روغن زیتون. راستش خیلی چیز خاصی نبود. و مزه اش معمولی بود.

-مد-ممد-استیک-هاوس-212 مم مد (ممد) استیک هاوس، خانه استیکی جدید

ساعت کمی از هشت شب گذشته بود اما رستوران غلغله شده بود. همه میزها پر بود و همه مشغول خوردن. توی سالن هم کلی گارسون و سالن دار، در رفت و آمد و غذا بردن و آوردن بودند. جالب بود! با اینکه رستوران تازه کار است و قیمت هایش هم بالاست، انقدر به سرعت شلوغ و پلوغ شده است.

بعد سالاد هم استیک مان آمد در ظرفی چوبی، به همراه یک سینی جدا دورچین . دورچینش، پوره سیب زمینی بود و سیب زمینی های سرخ شده قلمبه و یک خوراکی دیگر که با اسفناج درست شده بود. کارد و چنگال را برداشتیم و مشغول شدیم.

گوشتش مثل گوشت استیک، خالص نبود و مثل گوشت کباب، هم گوشت داشت و هم چربی؛ برای همین بو و مزه ای متفاوت از استیک هم می داد. اما عــــــــــــــالــــــــــــی بود. واقعا خوشمزه و چرب و چیلی و بی نظیر بود. خیلی هم خوب پخته شده بود. واقعا چسبید. یعنی هر چی بگم کم گفتم. درسته که از استیک اصیل دور بود و به قول خودشان، طبخی به سبک ترکی داشت، اما فوق العاااااااااااده بود.-مد-ممد-استیک-هاوس-72 مم مد (ممد) استیک هاوس، خانه استیکی جدید

البته که دوستم، باز ادا در آورد و چون استیکش سس نداشت، خیلی نخورد و خودش را با دورچین ها مشغول کرد اما به نظر من استیکش واقعا خوشمزه اندر خوشمزه بود. بهتون پیشنهاد می کنم که حتما برنامه ریزی کنید و یک سر، مم مد استیک هاوس، بیایید. البته بهتره وقت قبلی بگیرید چون اصولا شلوغه و معطلی داره.

چیزی که مم مد استیک هاوس داره، در کنار مزه غذایش، کلی ادا و اصول و قر و قمیش و زلم زیمبو است که باعث شده رستوران، سبک و سیاقی بامزه داشته باشد و از رستوران های دیگر متفاوت شود. از نحوه سرو غذاهایش، پوشش و رفتار پرسنلش، زنگی که آشپزخانه موقع آماده شدن هر غذا می زند، و یا آتیش بازی سر میز مشتری برای درست کردن سوشی گوشت، همه حس این را می دهد که در جایی متفاوت، غذایی متفاوت داری می خوری. جایی که به ریزه کاری ها فکر شده است و برای دلبری از مشتری برنامه ریزی شده است.

آمدن مم مد(ممد) استیک هاوس، در دوره قحطی استیک هاوس (خانه استیک) در ایران، به نظرم بهترین اتفاق ممکن است برای آنها که کشته و مرده استیک اند. امیدوارم که کاسبی اش سکه باشد و کیفیت غذا و سرویسش را حفظ کند.

ما باز هم مم مد استیک هاوس خواهیم آمد…


*قیمت ها بالا بود

نام غذاقیمت غذا
سالاد مخصوص۲۰۰۰۰ تومان
تی بن استیک ۵۵۰۰۰ تومان
مالیات۹%
حق سرویسندارد

آدرس: اتوبان کردستان، خیابان ۶۴ یوسف آباد، زیر مجتمع آ.اِس.پ. پشت رستوران ته دیگ، مم مد استیک هاوس

تلفن: (۰۲۱) ۸۸۶۲۸۲۹۸

اینستاگرام: https://www.instagram.com/mamadsteak/

[Best_Wordpress_Gallery id=”43″ gal_title=”مم مد (ممد) استیک هاوس”]

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

۱ دیگدگاه

  1. یکی از بدترین تجربه های غذایی من تو ممد استیک هاوس بود. دنده یونانی سفارش دادیم بعداز مدتی چهارتا استخون اوردند که دوسه تا تیکه کوچک گوشت بهش وصل بود!! واقعا انگار هیچی تو شکممون نرفت و همش استخون بود و قیمت ۳۱۰هزارتومن ازمون گرفتند بدون هیچ سالاد و نوشیدنی! کیفیت واقعا پایین با قیمت واقعا بالا. اصلا اصلا نمی ارزید و بعدش واقعا پشیمون شدم
    سیهدیر بابا ده

یک دیدگاه بنویسید