قند در جاهای زیادی که فکرش را نمی‌کنید در کمین است: در تزئینات سالاد، سس‌ها، حبوبات، ماست طعم‌دار و غیره. خوردن بیش از حد هر نوع قند اضافه (مثلا عسل، عصاره افرا) می‌تواند منجر به چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی شود. پس خیلی مهم است بدانیم چه چیزی می‌خوریم. این «برنامه غذایی خوشمزه ۱۵۰۰ کالری» که در ادامه می آید، غذاهای تازه و طبیعی را برای شما مشخص می‌کند که ۱۰۰% عاری از هرگونه قند اضافه است.

صبحانه (۳۱۸ کالری)

اسموتی توت‌فرنگی-موز

برخلاف بعضی از اسموتی‌های از قبل آماده که می‌تواند قند اضافه داشته باشد، این اسموتی فقط با میوه شیرین شده است. بعلاوه، تخم کتان به این دستور غذایی، دوز اضافی چربی سالم امگا ۳ نیز می‌دهد.
-یک-برنامه-غذایی-«بدون-قند-اضافه»-1 معرفی یک برنامه غذایی «بدون قند اضافه»

میان وعده صبح (۱۹۳ کالری)

سیب با کره بادام و دارچین

با کمی دارچین، این میان وعده عالی می‌شود. مطمئن شوید که کره بادام را بدون هر گونه قند افزوده انتخاب کنید.-یک-برنامه-غذایی-«بدون-قند-اضافه»-6 معرفی یک برنامه غذایی «بدون قند اضافه»

نهار (۳۷۵ کالری)

سالاد مدیترانه‌ای ماهی تن-اسفناج

این دستور غذایی سالاد ماهی تن، با زیتون، پنیر فتا و چاشنی ارده ارتقا می‌یابد. سرو همراه با اسفناج کاملا راحت است. این سالاد می تواند یک نهار سبک یا سالادی برای شام باشد.-یک-برنامه-غذایی-«بدون-قند-اضافه»-4 معرفی یک برنامه غذایی «بدون قند اضافه»

میان وعده عصر (۱۲۰ کالری)

لقمه‌های خیاری

این دستور غذایی میان وعده سریع فاقد گلوتن، شامل هر میوه خیاری شکل به علاوه  حُمُص (نخود-ارده)، پنیر و ذره‌ای سس تند است.-یک-برنامه-غذایی-«بدون-قند-اضافه»-7 معرفی یک برنامه غذایی «بدون قند اضافه»

شام (۴۰۰ کالری)

گوشت راسته گاو، مارچوبه و گوجه‌فرنگی گیلاسی

در این دستور غذایی سالم برای شام، ریختن حّمص شاید به نظر تزئین غیرعادی برسد. در اینجا آن را با کمی آب داغ رقیق کردیم تا یک مایع خامه‌ای غنی شود. کباب کردن سبزیجات کمک می‌کند شیرینی طبیعی آنها بدون افزودن هرگونه قند بیرون بیاید.-یک-برنامه-غذایی-«بدون-قند-اضافه»-5 معرفی یک برنامه غذایی «بدون قند اضافه»

دسر (۹۲ کالری)

انبه و کیوی با عصاره لیمو تازه

نیازی نیست کلا قید دسر را بزنید. یک سالاد میوه سالم و بدون قند اضافه با کیوی و انبه درست کنید. عصاره لیمو، طعم مرکبات را اضافه می‌کند تا روزتان را خوشمزه به پایان ببرید.

-یک-برنامه-غذایی-«بدون-قند-اضافه»-2 معرفی یک برنامه غذایی «بدون قند اضافه»

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید