دوباره بهمن ماه شد و ویترین مغازه ها، پر شده از قلب ها و کادو ها و خوراکی های قرمزی که قراره به زودی به عنوان هدیه به دست عشاق برسه. چون مناسبتی پیش رو داریم که به عاشق ها مربوط میشه؛ مناسبتی جهانی به اسم «ولنتاین»، روز عشق؛ روزی که همه چیز رنگ قرمز به خودش می گیره و خوردنی امروز ما هم از این قاعده مستثنی نیست.

امروز می خواهیم براتون قهوه درست کنیم. اما نه یه قهوه معمولی، بلکه قهوه ای که اون هم به مناسبت «ولنتاین» قرمز رنگ شده؛ قهوه ای به اسم «قهوه رد ولوت».

 

Print Recipe
طرز تهیه قهوه رد ولوت
-رد-ولوت-600x450 طرز تهیه قهوه رد ولوت
زمان آماده سازی 5 دقیقه
زمان طبخ 10 دقیقه
وعده ها
لیوان بزرگ
مواد اولیه
زمان آماده سازی 5 دقیقه
زمان طبخ 10 دقیقه
وعده ها
لیوان بزرگ
مواد اولیه
-رد-ولوت-600x450 طرز تهیه قهوه رد ولوت
دستورالعمل ها
 1. مانند ویدئویی که در انتهای اومده، پودر کاکائو، شکر و قهوه اسپرسو که با موکا پات دم کرده ایم را، در لیوان می ریزیم و هم می زنیم.
  -رد-ولوت-1 طرز تهیه قهوه رد ولوت
 2. شیر را گرم می کنیم و به مواد قبلی اضافه می کنیم. بعد رنگ قرمز را به اون اضافه می کنیم و هم می زنیم.
  -رد-ولوت-3 طرز تهیه قهوه رد ولوت
 3. برای تزیین، مثل ویدئوی زیر، مقداری شکر دانه درشت را در کیسه فریزر می ریزیم، کمی رنگ با خلال دندان درون کیسه می مالیم و از بیرون کیسه، شکر را با دست به رنگ بمالیم تا رنگ بگیره.
  -کردن-شکر طرز تهیه قهوه رد ولوت
 4. در آخر روی قهوه را با خامه فرم گرفته و شکر قرمز رنگ تزیین می کنیم.
  -رد-ولوت-2 طرز تهیه قهوه رد ولوت
یادداشت های دستورغذا
 • برای درست کردن شکر رنگی حتما از رنگ ژله ای و شکر دانه درشت (شکر موجود در سوپرمارکت ها) استفاده کنید. البته شکرهای رنگی آماده، در فروشگاه های لوازم قنادی نیز فروخته می شوند.
 • کسانی که حوصله بیشتری دارند، می تونند به جای استفاده از پودر کاکائو از شکلات تکه ای که طعم بهتری داره استفاده کنند. در این صورت باید شکر، رنگ قرمز و قهوه دم کرده را در لیوان ریخت. در ظرفی شیر را گرم کرده و وقتی در دیواره ظرف حباب هایی به وجود آمد، حرارت را خاموش کرده و تکه های شکلات را در شیر ریخت و هم زد. بعد مخلوط را به قهوه اضافه کرده و روی آن را تزیین کرد.

 

این هم فیلم کامل طرز تهیه قهوه رد ولوت:

http://

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید