قهوه یکی از آن چیزهایی است که همیشه زیر میکروسکوپ محققان قرار دارد. با توجه به این حقیقت که قهوه متاعی است که در سطح دنیا زیاد مبادله می شود ما احساس می کنیم که باید همه حقایق ریز و درشت درباره آن را بدانیم.

برای شروع روز قهوه ما را سرحال و پرانرژی می سازد و به ما در گذروندن ساعات پایانی و سخت یک روز کاری پراسترس و پرمشغله کمک می کند؛ و در انتهای روز، لذت یک شام رمانتیک را برای ما به اوج خودش می رساند. به گفته محققان مصرف روزانه یک فنجان قهوه به طور منظم می تواند میزان آسیب های احتمالی کبد را در انسان کاهش می دهد. تحقیق اخیر دانشمندان دانشگاه یورک انگلستان (York University) بر روی قهوه و نجات یافتگان از حملات قلبی، خبر خوبی را برای قهوه بازان سراسر دنیا به ارمغان آورده است.

در این تحقیق ۳۷۲۱ نفر که از حمله قلبی نجات یافته بودند مورد مطالعه قرار گرفتند و عادات غذایی آن ها
به صورت دقیق تحلیل و بررسی گردید. در پایان مشخص گردید، کسانی که روزانه یک تا دو فنجان قهوه
می خورده اند ۲۰% کمتر دچار مرگ زودهنگام بر اثر آسیب های قلبی شده­ اند؛
. پس قهوه به شما برای
ادامه زندگی تان کمک بسزایی می کند.

باوجود نتیجه این تحقیق شما هنوز هم باید میزان مصرفی قهوه روزانه خود را به دقت زیر نظر داشته باشید. همیشه حواستان باشد که قبل از نوشیدن قهوه حتما چیزی بخورید؛ چرا که نوشیدن قهوه با معده خالی لایه درونی معده را اذیت می کند و سیستم عصبی آن را تحریک می کند.

همچنین یکی از متخصصان تغذیه و سلامتی گفته است که: « ما به ناشتا نوشیدن قهوه اول صبح یک نه بزرگ می گوییم، زیرا روند طبیعی بدن را برای شروع فعالیت هایش بهم میریزد. »

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید