مرغ انجیری بالزامیک با سیب زمینی شیرین و مخلوط سبزیجات

 

  ما طرفدار سس‌های دست‌ساز هستیم، چون یک راه ساده برای افزودن طعم های جدید به غذا است. در سس این غذا، مربای انجیر و سرکه بالزامیک با رزماری تازه و کمی آب مرغ با هم درآمیخته‌اند. نتیجه چاشنی خوش طعمی است که دل‌تان می‌خواهد روی تمام گوشت‌ها و سیب‌زمینی‌ها بریزید تا لذت خوردن‌شان برای‌تان چندین برابر شود.080b8e4b-f886-458f-be0d-ca69c291fef1-300x250 غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک

اینجا را هم بخوانید :
” ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو 

” شام چی درست کنم؟ راویولی قارچ خامه‌ای  


Print Recipe
مرغ انجیری بالزامیک با سیب زمینی شیرین و مخلوط سبزیجات
-انجیری-بالزامیک-2 غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک
وعده ها
مواد اولیه
وعده ها
مواد اولیه
-انجیری-بالزامیک-2 غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک
دستورالعمل ها
 1. 1) تمام مواد را بشویید و خشک کنید. فر را روی 200 درجه سانتی‌گراد روشن کنید. سیب زمینی شیرین را به مکعب‌های یک سانتی‌متری خرد کنید و در یک ماهی‌تابه با کمی روغن زیتون و نمک و فلفل تفت دهید. سپس به مدت 20 تا 25 دقیقه در طبقه وسط فر بگذارید تا زمانی که بیرونش ترد و درونش نرم شود.
  -انجیری-بالزامیک-3 غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک
 2. 2) پیاز را پوست بگیرید و خرد کنید. برگ‌های رزماری را خرد کنید تا به اندازه یک قاشق چایخوری برسد. لیمو را دو نیم کنید.
  -انجیری-بالزامیک-7 غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک
 3. 3) کمی روغن زیتون را در یک تابه و روی حرارت متوسط گرم کنید. با دستمال کاغذی مخصوص آشپزخانه، مرغ‌ها را خشک کنید و با نمک و فلفل مزه‌دارشان کنید. به هر طرف از مرغ‌ها حدود 5 تا 7 دقیقه زمان پخت دهید، یعنی تا زمانی که لایه بیرون‌شان دیگر صورتی نباشد. سپس از روی تابه بردارید و بگذارید استراحت کنند.
  -انجیری-بالزامیک-4 غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک
 4. 4) حرارت را تا حد متوسط کم کنید. پیاز، رزماری خرد شده و کمی روغن زیتون اضافه کنید. حدود 2 تا 3 دقیقه تفت دهید. سرکه و مربای انجیر را هم بریزید و هم بزنید. بگذارید حدود 1 دقیقه بجوشد تا به غلظت برسد. عصاره مرغ را به همراه یک چهارم پیمانه آب اضافه کنید. شعله را کم کنید و بگذارید حدود 3 دقیقه بجوشد تا غلیظ و کشدار شود. (نکته: اگر خیلی سفت شد کمی آب به آن اضافه کنید). از روی شعله بردارید و یک قاشق سوپخوری کره در آن بریزید. نمک و فلفل را هم بیفزایید.
  -انجیری-بالزامیک-1 غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک
 5. 5) در زمانی که سس در حال جوشیدن است، سبزی‌ها را خرد کنید و در یک کاسه بزرگ بریزید. لیمو را روی سبزی‌ها بچلانید، کمی روغن زیتون اضافه کنید و همه را هم بزنید. با نمک و فلفل مزه‌دارش کنید.
  -انجیری-بالزامیک-5 غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک
 6. 6) مرغ‌ها به نوارهای باریک ببرید و به همراه سیب‌زمینی شیرین میان بشقاب‌ها قسمت کنید. سس را روی مرغ‌ها بریزید. با کمی سالاد در کنارش سرو کنید.
  -انجیری-بالزامیک-6 غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک
نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید