غذاهای مانده را چگونه گرم کنیم که خوردنش به دل مان بچسبد؟

هیچ چیز غذای تازه نمی شود. به خاطر همین است که به رستوران می‌رویم (و دیر به دیر آشپزی می‌کنیم) مگر نه؟ البته این فقط یک شوخی بود. سعی کنید کمتر به رستوران بروید و غذاهای تازه را در آشپزخانه زیبای خود آماده و اعضای خانواده خود را از لذت خوردن یک غذای تازه و سالم بهره مند نمایید. اما نگهداری مواد غذایی بعد از پختن آنها، خودش یکی از هنرهای مهم آشپزی است و داستان آن جداست. باید مواد را بسته‌بندی کنید و در یخچال یا فریزتان جاسازی کنید تا زمانی که بخواهید آنها را بخورید. گاهی، وقتی غذاهای از پیش مانده را گرم می‌کنیم، چیز افتضاحی از آب درمی‌آید. هیچ چیز بدتر از گوشت خشک شده و سبزیجات آب انداخته نیست. در این مقاله، آشپزباشی فودیرو می خواهد درباره گرم کردن دوباره غذاهای رایج صحبت کند و به شما بگوید طوری این کار را انجام دهید که موقع ناهار یا شام توی ذوق‌ تان نخورد. آشپزباشی فودیور به شما می‌گوید که  چگونه می‌توانید از مایکروویو، فر و اجاق گاز برای دمیدن جان تازه‌ای به غذاهای مانده استفاده کنید.


اینجا را هم بخوانید :
۵ اشتباه هنگام سرخ کردن سبزیجات

”  ۸ غذای رایجی که نباید هیچ‌وقت دوباره گرم کنید


۱- گوشت قرمز و مرغ

منصفانه نیست که برای پختن گوشت قرمز یا مرغ کلی وقت و انرژی صرف کنید، آن وقت موقعی که بخواهید برای وعده بعدی گرمش کنید، با یک غذای خشک و سفت‌شده روبرو شوید. ما نحوه صحیح گرم کردن این ها را به شما می‌گوییم.

گرم کردن با مایکروویو

پیش از آنکه غذا را در مایکروویو بگذارید، کمی آب روی گوشت بریزید تا رطوبتش حفظ شود، یا روی ظرف درپوشی از جنسی بگذارید که در مایکروویو ایمن باشد. می‌توانید در مدت زمان دو دقیقه گوشت را در مایکروویو گرم کنید، بیشتر از این بد می شود.

گرم کردن با فر

اگر به اجاق گاز دسترسی دارید، مایکروویو باید آخرین گزینه شما باشد. به طور کلی، اگر گوشت را جایی گرم کنید که از اول در آن پخته شده، خیلی بهتر از آب درمی آید. بنابراین اگر مرغ را در فر کبابی کرده‌اید، بهتر است برای گرم کردنش هم آن را در فر بگذارید. حرارت فر را روی آخرین دما نگذارید. در عوض، مواد غذا را در دمای پایین‌تر (حدود ۹۰ تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد) گرم کنید و یک قاشق روغن یا کره به آن بیفزایید تا رطوبتش حفظ شود. این روش در حالت عادی ۱۵-۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

 نکته: البته چون باید منتظر گرم شدن فر بمانید این زمان بیشتر می شود، اما فکر می‌کنیم ارزشش را دارد.

گرم کردن با اجاق گاز

شما می‌توانید گوشت، مرغ یا تقریباً هر غذایی را در یک قابلمه روی اجاق گاز گرم کنید. راز کار این است که گرما را پایین نگه دارید تا پخت دوباره اتفاق نیفتد. پیش از آن که گوشت را در قابلمه بگذارید، کمی روغن یا اگر دوست دارید کره به آن اضافه کنید. برای بالا بردن رطوبت، وقتی گوشت در حال گرم شدن است در قابلمه را بگذارید. این روش، معمولا حدود پنج دقیقه طول می کشد. وقتی نیمی از این زمان سپری شد، گوشت را جابجا تا همه جایش به یک اندازه گرم شود.

-کردن-غذای-مانده-3 غذاهای مانده را چگونه گرم کنیم که خوردنش به دل مان بچسبد؟

۲- ماهی

 گرم کردن ماهی شبیه گوشت است، اما حواس‌تان به ضخامت ماهی باشد. ماهی ‌هایی مثل ماهی تن یا سالمون که ضخامت‌ شان بیش از سه سانتی‌متر است، عطر و طعم خود را بهتر از ماهی‌های باریک‌تری چون قزل‌آلا حفظ می‌کنند.

گرم کردن با مایکروویو

مایکروویو برای گرم کردن ماهی مناسب است، به شرطی که آغشته به آرد سوخاری نباشد. حتما پیش از آن که ماهی را در مایکروویو بگذارید مقدار خیلی کمی آب یا روغن رویش بپاشید. اگر درش را بگذارید خیلی بهتر است. بهترین راه برای انجام این کار این است که گرما را کم کم افزایش دهید. کمی سخت است، اما ارزشش را دارد. اول ۲۰ ثانیه با انرژی کم شروع کنید، سپس آن را بیرون بیاورید، دوباره سر جایش بگذارید و یک دقیقه دیگر تکرار کنید. سپس نیرو را تا حد متوسط بالا ببرید و بگذارید ۲۰ ثانیه بماند، دوباره بیرون بیاورید و سرجایش برگردانید و بگذارید یک دقیقه دیگر بماند. بله، کار پر زحمتی است، اما خوبی‌اش این است که به اندازه‌ای که زحمت کشیده‌اید از خوردنش لذت می‌برید.  البته مسلما اگر می‌خواهید این کار را در محیط کار انجام دهید، باید حواس‌تان جمع باشد.

گرم کردن با فر

فر را در دمای ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. ماهی را روی یک کاغذ روغنی بگذارید، دورش فویل بپیچید و بگذارید ۱۰ دقیقه بپزد. برای این که مطمئن شوید به اندازه کافی گرم شده، چاقو را داخلش فرو کنید و پنج ثانیه نگه دارید، بعد چنگال را داخل دهان ‌تان بگذارید. اگر چنگال سرد بود، به زمان بیشتری نیاز دارد.

-کردن-غذای-مانده-1 غذاهای مانده را چگونه گرم کنیم که خوردنش به دل مان بچسبد؟

گرم کردن با اجاق گاز

اگر می‌خواهید ماهی را در قابلمه و روی گاز گرم کنید، کمی روغن رویش بریزید و روی حرارت ملایم تا متوسط قرار دهید. بهتر است که در قابلمه را بگذارید. هر چند دقیقه یکبار به غذا سر بزنید تا مطمئن شوید کاملا گرم شده‌است.

۳-  غذای پخته، سرخ‌شده یا بریان

تا به حال یک تکه پیتزای از قبل مانده را در مایکروویو گرم کرده‌اید؟ من کرده‌ام، و هربار هم پشیمان شده‌ام. دلیلش این است که اگر هرچیز پخته، سرخ شده یا بریان را بدون دانستن قلق خاصش در مایکروویو گرم کنید، ممکن است از شدت رطوبت آب بیندازد.

گرم کردن با مایکروویو

مایکروویو باید آخرین گزینه شما باشد. اما اگر چاره دیگری ندارید، یک نصفه لیوان آب گوشه ظرف غذایی که می‌خواهید گرم کنید بگذارید تا رطوبتش حفظ شود. می‌دانم کمی عجیب است، اما نتیجه خوبی دارد (فقط حواس‌تان باشد لیوانی که آب را داخلش می‌ریزید، برای مایکروویو ایمن باشد).  در مورد این که چرا غذا در مایکروویو آب می‌اندازد اما در فر نه، پژوهشی طولانی و علمی انجام شده ‌است. خلاصه‌اش این است که مایکروویو اغلب مخلوطی از هوای سرد و گرما را به غذا وارد می‌کند که باعث می شود در مایکروویو بخار ایجاد شود و غذا نامطبوع شود.

-کردن-غذای-مانده-5 غذاهای مانده را چگونه گرم کنیم که خوردنش به دل مان بچسبد؟

گرم کردن با فر

برای گرم کردن همه چیزهای بریان، به ویژه سبزیجات، بهترین راه این است که چند دقیقه آنها را به شیوه کبابی گرم کنید تا بافت و طعم خوب ‌شان را دوباره به دست بیاورند. کباب کردن (در طبقه بالای فر) تقریبا شبیه گریل کردن است. بیشتر فرها یک گزینه کبابی کردن دارند، که معمولا بیشترین دمای فر را دارد.   برای کبابی کردن، غذای از پیش آماده‌تان را روی یک کاغذ روغنی بگذارید و در بخش کبابی فر که از پیش گرم کرده‌اید قرار دهید و بگذارید هر طرفش سه دقیقه کبابی شود. لازم نیست روغن اضافه کنید. بهره‌گیری از این روش باعث می‌شود سبزیجات‌تان (یا هر غذای ترد دیگر) تردتر هم بشود. فقط وقتی در فر می‌گذارید، یادتان نرود بیرون بیاورید! اگر “اون توستر” دارید، پس خوش به‌حال ‌تان است. چرا که درواقع بهترین راه گرم کردن چیزهایی از این دست است. افزون بر این، از استفاده از فر هم خیلی راحت‌تر است. ۵ تا ده دقیقه با دمای ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد کافیست. اگر روی غذای‌تان پنیر دارد، رویش یک کمی پنیر تازه بریزید تا طعمش مثل غذای تازه شود.

گرم کردن با اجاق گاز

 یکی دیگر از گزینه های خوب اجاق گاز است، البته تا زمانی بیش از حد از آن استفاده نکنید. اگر غذاهایی را که لایه‌ی بیرونی آنها آرد سوخاری دارد، بیش از حد گرم کنید، طعمشان تلخ می‌شود. چاره کار این است که از روغن هایی که دیر به دود می‌افتد، مانند روغن بادام‌زمینی استفاده کنید و غداها را با فاصله زیاد از هم در تابه قرار دهید. اگر مثلا، دو قطعه مرغی که با آرد سوخاری سرخ شده‌اند را طوری کنار هم قرار دهید که گوشه‌هایشان به هم بخورد، غذا مرطوب می شوند و آب می‌اندازند. هیچکس هم از غذای سوخاری مرطوب خوشش نمی‌آید! غذا را پشت و رو کنید تا همه جایش به یک اندازه گرم شود. برای هر طرف حدودا ۳ دقیقه زمان می برد.

۴- غذاهای سرخ‌شده، سوخاری و آب‌پز

غذاهایی که برای پختشان فقط به یک ماهی‌تابه یا قابلمه نیاز است، فوق‌العاده راحتند. خوشبختانه گرم‌کردن‌شان هم ساده است.  کسرول ها از این دسته غذاها هستند.

کسرول (Casserole) به غذایی اطلاق می‌شود که در یک ظرف بزرگ با دیواره عمیق در فر پخته شده و در همان ظرف هم سرو می‌شود. به ظرفی که در آن کسرول پخته می‌شود نیز «کسرول دیش» یا «ظرف کسرول» گفته می‌شود (منبع: ویکی پدیا)

گرم کردن با مایکروویو

گرم کردن غذا در مایکروویو هم علم است و هم هنر. بهترین راهش این است که غذا را به طور یکسان در ظرف پخش کنید و روی ظرف یک حوله خیس بگذارید. همچنین می‌توانید پیش از گرم کردن غذا مقدار خیلی کمی آب رویش بپاشید. این کار باعث می شود در حین فرآیند گرم شدن بخار ایجاد شود و غذا خشک نشود. همچنین خوب است هرچند وقت یک‌بار همش بزنید تا گرما به همه جای برسد. در نظر داشته باشید که اگربخواهید چند مدل غذا را با هم گرم کنید، هر غذا برای گرم شدن نیاز به زمان خاصی دارد. برای نمونه اگر مثلا یک تکه مرغ یا ماهی نسبت به سبزیجات  به زمان بیشتری برای گرم شدن نیاز دارد، باید سبزیجات را آخر سر در کنار گوشت قرار دهید تا دچار پخت دوباره نشود. اگر حوصله این کار را ندارید، در میانه کار مایکروویو، مواد را هم بزنید.

گرم کردن با فر

فر برای گرم کردن چیزهای سرخ‌شده، سوخاری یا بخارپز مناسب نیست، اما برای گرم کردن کسرول خیلی مناسب است. نحوه‌ی گرم کردنش مثل غذاهایی است که بالا توضیح دادیم؛ با درجه پایین، حدود ۹۰ تا ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد. برای اینکه غذای‌تان تازه به نظر بیاید و خشک نشود، تا ثانیه‌های آخر ظرف را با فویل بپوشانید یا برایش درپوشی بگذارید که در فر ایمن باشد. گرم کردن سبزیجات در فر به اندازه گوشت زمان نمی‌برد، پس بعد از ده دقیقه گرمای سبزیجات‌تان را چک کنید.

-کردن-غذای-مانده-4 غذاهای مانده را چگونه گرم کنیم که خوردنش به دل مان بچسبد؟

اجاق گاز

اجاق یکی دیگر از گزینه های عالی برای گرم کردن غذاهای سوخاری و یا سبزیجات سرخ‌شده است. کمی روغن بریزید و غذا را روی حرارت کم یا متوسط گرم کنید تا دچار پخت دوباره نشود. برای آن که گرما به همه جای غذا برسد، هرچند دقیقه آن را هم بزنید.

۵-  غذاهای منجمد

بهترین و مطمئن ترین راه برای گرم کردن غذاهای منجمد، این است که هر روزی که می خواستید غذای منجمد را مصرف کنید، از شب قبلش آن را از فریزر بیرون بیاورید و در یخچال بگذارید. چرا این طوری ایمن‌تر است؟ در یخچال، یخ غذا به آرامی و به‌طور یکسان آب می‌شود. افزون بر این، در یخچال کاملاً یخ غذا آب نمی شود که البته اگر بخواهید با خودتان جای دیگری ببرید نباید هم آب شود. اگر غذای منجمد را بیرون روی میز آشپزخانه بگذارید، در نهایت به دمای اتاق می‌رسد و تبدیل به یک محیط عالی برای رشد باکتری‌های مضر می شود. به همین خاطر است که تا دوساعت پس از پخت غذا باید آن را وارد یخچال یا فریزر کرد و در دمای بیرون رهایش نکرد. وقتی غذا را گرم می‌کنید، می خواهید آن را به دمای ۷۰ درجه سانتی‌گراد برسانید (یا دست‌کم دمایی که دست را نسوزاند) تا مطمئن شوید که باکتری‌ها منتشر نمی‌شوند.  پس از آن که یخ غذای‌تان آب شد، هر غذا را برطبق دستورالعمل‌ هایی که ارائه شد، گرم کنید. همچنین می‌توانید غذای یخ‌ زده را با قرار دادن آن در یک کاسه آب داغ به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه گرم کنید (یعنی غذا را با ظرفش در آب جوش قرار دهید).

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید