بر روی بعضی از غذاهای خوب، آگاهانه یا ناآگاهانه، برچسب بد و ناسالم گذاشته شده است. این تصورات غلط مانع می‌شوند تا برخی از غذاهای سالم وارد رژیم غذایی‌تان شود. در ادامه با ما باشید تا این تصورات غلط را برای همیشه کنار بگذارید.

 

تخم مرغ

در طول سال‌ها تخم مرغ به خاطر کلسترول بالای زرده‌ برچسب غذای بد به پیشانی‌اش خورده است. با این حال تخم مرغ خواص درمانی زیادی دارد که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. تخم مرغ سرشار از پروتئین، ویتامین B، D، آهن و آنتی اکسیدان است. تخم مرغ احساس سیری بالایی می‌دهد و به کاهش وزن کمک می‌کند. اگر هنوز نگران تاثیر کلسترول بالای تخم مرغ بر سلامتی‌تان هستید، توجه داشته باشید که تحقیقات نشان می‌دهد خوردن روزانه تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری کرونر قلبی را در زنان و مردان کاهش می‌دهد.

-سالم-2-1 غذاهای بدی که در واقع، خوب هستند( سری 1)

 

پنیر

پنیر شاید بخاطر استفاده در غذاهای چرب و پر کالری مانند پیتزا، چیز برگر، و ماکارونی در لیست غذاهای بد گنجانده شده است. اگرچه پنیر حاوی چربی‌های اشباع شده است، اما بازگرداندن آن به رژیم غذایی‌تان می‌تواند انتخابی عالی برای سلامتی‌تان باشد. پنیر سرشار از پروتئین و منبع اصلی کلسیم است. کلسیم به سلامت استخوان‌‌ها، جلوگیری از پوکی استخوان و تسکین علائم دردناک قاعدگی کمک می‌کند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که مصرف کلسیم باعث کاهش احتمال تجمع چربی در کبد و کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می‌شود. پنیر حاوی نوعی اسید چرب ضد التهابی به نام بوتیرات است که به کاهش وزن و محافظت از بدن در برابر بیماری‌های قلبی کمک می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد کسانی که به طور منظم پنیر مصرف می‌کنند، نسبت به کسانی که پنیر را از رژیم غذایی‌شان حذف کرده‌اند سطح کلسترول خوب و کاهش وزن بیشتری دارند.

-سالم-3 غذاهای بدی که در واقع، خوب هستند( سری 1)

 

پاپ کورن

با اینکه پاپ کورن جزء تنقلات اصلی سینما و تاتر محسوب می‌شود، مدت زیادی است که به عنوان غذایی ناسالم شناخته شده است. مطالعات نشان می‌دهند که ذرت بو داده پلی‌فنل بیشتری نسبت به میوه و سبزیجات دارد. پلی‌فنل یک از آنتی اکسیدان‌های قدرتمند است که بدن را در برابر آسیب‌های سلولی، پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی و انواع مختلفی از سرطان‌ها محافظت می‌کند. اما برای لذت خوردن یک پاپ کورن سالم باید آن را بدون چربی و افزودنی‌های مضر درست کنید و از طعم واقعی آن لذت ببرید.

-سالم-1-1 غذاهای بدی که در واقع، خوب هستند( سری 1)

 

قهوه کافئینی

بسیاری از مردم بر این باورند که نوشیدن قهوه کافئین‌دار یک انتخاب ناسالم است. یک تصور غلط درمورد قهوه کافئین‌دار این است که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و نوع خاصی از سرطان را افزایش می‌دهد، اما در واقع هیچ مدرک علمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد و حتی ثابت شده است که نوشیدن قهوه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت نوع۲، ام اس، زوال عقل، بیماری پارکینسون و برخی از سرطان‌ها مانند سرطان رحم را کاهش می‌دهد. محققان مصرف روزانه ۴۰۰ میلی گرم، معادل چهار فنجان، قهوه کافئین‌دار را توصیه می‌کند.

-سالم-4-1 غذاهای بدی که در واقع، خوب هستند( سری 1)

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید