سیب میوه ای است دوست داشتنی و پرخاصیت؛ قدیمی ها می گفتن: «اگه روزی یه دونه سیب بخوری، دیگه نیازی به دکتر پیدا نمی کنی». با این حال، بعضی حاضرند انواع و اقسام داروها را بخورند ولی لب به این میوه پرخاصیت نزنند. بعضی ها هم می خورند ولی خیلی باهاش حال نمی کنند. برای همین امروز می خوام یه نسخه براتون بپیچم؛ نسخه ای برای روزهای سرد و البته حتی روزهای گرم؛ طرز تهیه نوشیدنی گرم به نام «چای سیب». اینجوری هم از خاصیت سیب استفاده می کنید و هم در عین حال سیب نمی خورید!

با من باشید با طرز تهیه چای سیب…

Print Recipe
طرز تهیه چای سیب
زمان طبخ 15 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
زمان طبخ 15 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
دستورالعمل ها
  1. آب سیب را در شیرجوش ریخته، سیب را با پوست به صورت حلقه ای می بریم و با دارچین در آن می ریزیم و روی حرارت کم می گذاریم.
  2. پس از 15 دقیقه، چای کیسه ای را اضافه کرده، 30 ثانیه بعد حرارت را خاموش می کنیم و چای کیسه ای را از داخل ظرف در می آوریم تا بیش از حد رنگ نده.
  3. بعد عسل را اضافه می کنیم و هم می زنیم.
  4. چای سیب را با چوب دارچین و چند تکه سیب در فنجان می ریزیم و روی سیب ها را با پودر دارچین تزیین کنیم.
یادداشت های دستورغذا
  • البته بهتره به جای استفاده از آب سیب کارخانه ای، خودتان آب سیب را بگیرید و صاف کنید.
  • سیب سبز طعم ترشی داره و اگر علاقه به طعم شیرین دارید، از سیب قرمز استفاده کنید؛ همین طور می تونید مقدار عسل بیشتری تو چای بریزید.

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید