«وافل» (Waffle) از معدود خوردنی هایی ست که هم میشه اونو به عنوان دسر خورد و هم به عنوان صبحانه. بعضی بر روی وافل، کره و عسل و مربا می مالند و بعضی دوست دارند اون را با بستنی و میوه و شکلات میل کنند. خلاصه با یاد گرفتن وافل، میتونیم کلی تنوع به صبحانه و دسرهایمان بدیم.

برای تجربه کردن وافل- این خوردنی همه فن حریف- با ما باشید!!!

 

Print Recipe
طرز تهیه وافل
-تهیه-وافل-600x450 طرز تهیه وافل
زمان آماده سازی 10 دقیقه
زمان طبخ 15 دقیقه
وعده ها
عدد وافل
مواد اولیه
زمان آماده سازی 10 دقیقه
زمان طبخ 15 دقیقه
وعده ها
عدد وافل
مواد اولیه
-تهیه-وافل-600x450 طرز تهیه وافل
دستورالعمل ها
 1. برای درست کردن وافل، اول مواد خشک یعنی آرد، نمک، بیکینگ پودر و شکر را با هم مخلوط می کنیم و کمی با همزن دستی هم می زنیم.
  -تهیه-وافل-4 طرز تهیه وافل
 2. در ظرفی دیگر تخم مرغ را کمی هم زده و بعد شیر و کره آب شده را ریخته و با همزن دستی دوباره هم می زنیم تا مواد خوب مخلوط شوند. فقط حواستون باشه که بذارید کره بعد از آب شدن کمی سرد بشه و بعد اونو به مواد اضافه کنید.
  -3 طرز تهیه وافل
 3. بعد مثل ویدئوی زیر، وسط مواد خشک را باز کرده و مواد تر را روی آن می ریزیم و دوباره در حدی با همزن دستی هم می زنیم که مواد خوب ترکیب شوند.
  -تهیه-وافل-2 طرز تهیه وافل
 4. دستگاه وافل ساز را به برق زده و پس از چند ثانیه که گرم شد، مقداری از مایع را روی قالب وافل می ریزیم. اندازه مایع وافل، بسته به اندازه دستگاه متفاوته اما این مقدار باید طوری باشه که همه سطح قالب را بپوشونه. بعد از اینکه چراغ دستگاه سبز رنگ شد، وافل را چک کرده و اگر سطح روی اون طلایی شد بود، این یعنی وافل آماده ست. ولی اگه طلایی نشده بود، بذارید کمی دیگه توی دستگاه بمونه.
  -1 طرز تهیه وافل
 5. بعد وافل را از دستگاه در بیارید و برای اینکه عرق نکنه، روی توری بذارید.
  -تهیه-وافل-5 طرز تهیه وافل
 6. در آخر هم برای تزیین میتونید روی وافل، شکلات آب شده، توت فرنگی یا هر میوه دیگه ای که دوست دارید، بریزید.
یادداشت های دستورغذا
 • بسیاری از دستگاه های ساندویچ میکر (ساندویچ ساز)، قالب وافل هم دارند و نیاز به خریدن دستگاهی جداگانه برای این کار نیست.
  • اگر دستگاه وافل ساز دارای درجه بندی حرارت باشه، باید درجه را روی کمترین حالت گذاشت تا وافل نسوزه.
 • می تونید قبل از ریختن وافل در دستگاه، قالب را کمی با کره چرب کنید.
 • از وافل هم به عنوان صبحانه و هم به عنوان دسر استفاده می کنند و مثل عکس های زیر، اون رو با مواد مختلفی مثل کره و عسل، مربا، بستنی، شکلات و میوه، خامه و میوه و ... می خورند.

 

این هم ویدئوی طر زتهیه وافل:

http://

 

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید