میلک شیک (Milkshake) در زبان انگلیسی به معنای «شیر زده شده» است و معمولا به نوشیدنی گفته میشه که با شیر و بستنی و چند تا خوردنی خوشمزه دیگه درست میشه. میلک شیک از اون دسرهاست که سرد سرو میشه و مخصوص روزهای گرمه. برای درست کردن میلک شیک از همه جور خوردنی میشه استفاده کرد، اما ورژن با توت فرنگیش یک چیز دیگه ست! برای همین امروز می خواهیم دست به کار بشیم و با هم «میلک شیک توت فرنگی» درست کنیم.

 

Print Recipe
طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی
-شیک-توت-فرنگی-600x450 طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی
زمان آماده سازی 5 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
زمان آماده سازی 5 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
-شیک-توت-فرنگی-600x450 طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی
دستورالعمل ها
  1. برای درست کردن میلک شیک، اول توت فرنگی ها را در ظرفی ریخته و در فریزر می ذاریم. همین طور موز را مثل عکس از پوست جدا کرده و حداقل 4 ساعت در فریزر می ذاریم تا یخ بزنه. البته بسته به دمای فریزر، مدت زمان یخ زدن تغییر می کنه.
    -تهیه-میلک-شیک-توت-فرنگی-2 طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی
  2. موز و تو ت فرنگی یخ زده را با بستنی در مخلوط کن یا غذاساز ریخته و هم می زنیم تا به شکل پوره در بیاد. بعد شیر را اضافه می کنیم و دوباره کمی هم می زنیم تا مایع یکدستی داشته باشیم.
    -تهیه-میلک-شیک-توت-فرنگی طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی
  3. میلک شیک را در لیوان ریخته و در صورت تمایل، می تونید با خامه فرم گرفته، یک عدد توت فرنگی و بیسکوییت پودر شده تزیین کنید.
یادداشت های دستورغذا
  • اگر شیر را از همان ابتدا اضافه کنید، مواد به خوبی مخلوط نمی شوند و به شکل گلوله گلوله در می آیند.
  • استفاده از میوه یخ زده در میلک شیک ها، باعث میشه غلظت بیشتری پیدا کنند. اما استفاده از میوه تازه هم اشکالی نداره و برای غلیظ تر کردن میلک شیک میشه چند تکه یخ را به همراه میوه ها در مخلوط کن انداخت.
نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید