غذا چی بپزم؟ مرغ باربیکیو در فر

به‌طور کلی باربیکیو (Barbecue BBQ) روشی از روش ‌های پخت است که از قرار دادن مواد غذایی عمدتاً گوشت بر روی حرارت یا آتش و معمولاً در فضای باز ایجاد می‌شود. در روش باربیکیو از زغال، چوب، اجاق گاز برقی و گازی به عنوان منبع تأمین حرارت استفاده می‌کنند. معمولاً گوشت پیش از قرار گرفتن در باربیکیو باید در ماده‌ای مثل آبلیمو و نظایر آن خوابانده شود یا اینکه لایه‌ای از موادی خاص مثل ادویه‌جات گوناگون یا سس بر روی آن کشیده شود (منبع: ویکی پدیا). در این مقاله، آشپزباشی فودیرو دستور پخت مرغ باربیکو در فر را برای شما توضیح می دهد.


اینجا را هم بخوانید :
غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک
” غذای خوشمزه با سینه مرغ: فاهیتای مرغ “


Print Recipe
غذا چی بپزم؟ مرغ باربیکیو در فر
-تهیه-مرغ-باربیکیو-1 غذا چی بپزم؟ مرغ باربیکیو در فر
وعده ها
مواد اولیه
وعده ها
مواد اولیه
-تهیه-مرغ-باربیکیو-1 غذا چی بپزم؟ مرغ باربیکیو در فر
دستورالعمل ها
  1. فر را در دمای180 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. در یک تابه بزرگ کمی روغن بریزید و روی حرارت متوسط بگذارید تا گرم شود. مرغ‌ها را به قدری سرخ کنید که دو طرفشان حسابی طلایی شود. سپس از روی حرارت بردارید و روی دستمال کاغذی آشپزخانه بگذارید تا روغنشان گرفته شود.
  2. در این حین، کره را در تابه‌ای کوچک با دیواره‌های بلند بریزید و روی حرارت متوسط گرم کنید. پیاز را اضافه کنید و تا وقتی نرم و سبک شود تفت دهید. مواد باقی مانده را هم اضافه کنید و وقتی به جوش آمد شعله را کم کنید و بگذارید 15 دقیقه بدون سرپوش به جوشیدن ملایم ادامه دهد.
  3. مرغ را در یک ظرف پیرکس با ابعاد 20 در 30 سانتی متر قرار دهید. سس را روی مرغ بریزید. ظرف را بدون سرپوش داخل فر بگذارید و اجازه دهید 60-45 دقیقه بپزد تا آب مرغ برچیده شود و سس کاملا غلیظ شود.
    -تهیه-مرغ-باربیکیو-2 غذا چی بپزم؟ مرغ باربیکیو در فر
یادداشت های دستورغذا

در هر 85 گرم مرغ پخته شده: 302 کالری، 18 گرم چربی (6 گرم چربی اشباع شده)، 77 میلی گرم کلسترول، 483 میلی گرم سدیم، 12 گرم کربوهیدرات (12 گرم قند، 0 فیبر)، 21 گرم پروتئین

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید