از قدیم میگن یک صبحانه مفصل و درست حسابی، می تونه شما را تا ظهر سیر نگه داره؛ صبحانه امروز هم نه یک تخم مرغ ساده، که یک بمب انرژیه. صبحانه ای با گوجه، سیب زمینی و چند ماده خوشمزه دیگه و البته تخم مرغ!

 

Print Recipe
طرز تهیه صبحانه با تخم مرغ
-تهیه-صبحانه-با-تخم-مرغ-0-600x450 طرز تهیه صبحانه با تخم مرغ
زمان آماده سازی 30 دقیقه
زمان طبخ 20 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
زمان آماده سازی 30 دقیقه
زمان طبخ 20 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
-تهیه-صبحانه-با-تخم-مرغ-0-600x450 طرز تهیه صبحانه با تخم مرغ
دستورالعمل ها
 1. برای درست کردن این صبحانه خوشمزه، باید از قبل، سیب زمینی را آب پز کنیم تا در زمان درست کردن صبحانه، وقت زیادی از ما نگیره.
 2. بعد پیاز داغ را درست کنیم. برای این کار، پیاز را نگینی خرد کرده و با مقداری روغن در تابه تفت میدیم. وقتی پیاز مانند ویدئوی زیر کمی سرخ شد، سه قاشق چای خوری زعفران اضافه می کنیم و دوباره کمی پیاز را تفت میدیم تا طلایی بشه.
  -تهیه-صبحانه-ای-با-تخم-مرغ طرز تهیه صبحانه با تخم مرغ
 3. بعد پیاز داغ را از تابه در آورده و سیب زمینی پخته شده را مکعبی خرد کرده و در تابه می ریزیم. برای اینکه سیب زمینی ها رنگ بهتری داشته باشه، باقی مانده زعفران را به اون اضافه کرده و حدود سه دقیقه تفت می دهیم. حواستون باشه که اگه سیب زمینی ها را زیاد تفت بدید، له میشند.
  -تهیه-صبحانه-با-تخم-مرغ طرز تهیه صبحانه با تخم مرغ
 4. بعد سیب زمینی را از تابه در آورده و از اونجایی که نمی خواهیم گوجه مثل املت له شه و می خواهیم فرم خود را حفظ کنه، کمی روغن در تابه ریخته و تنها حدود سه تا چهار دقیقه گوجه ها را تفت می دیم.
  -با-تخم-مرغ طرز تهیه صبحانه با تخم مرغ
 5. پس از چهار دقیقه، سیب زمینی و پیاز داغ را به گوجه اضافه کرده و با هم قاطی می کنیم. بعد تخم مرغ ها را در تابه شکسته و درب تابه را میذاریم.
  -ای-با-تخم-مرغ طرز تهیه صبحانه با تخم مرغ
 6. بعد از اینکه تخم مرغ ها کمی خودشان را گرفتند، درب تابه را بر می داریم و میذاریم تخم مرغ ها کاملا بپزند.
  -تهیه-صبحانه-با-تخم-مرغ-1 طرز تهیه صبحانه با تخم مرغ
یادداشت های دستورغذا
 • اگه می خواهید برای سرخ کرن پیاز از روغن کمتری استفاده کنید، چند دقیقه اول پخت درب تابه را بذارید و وقتی پیاز کمی سرخ شد، درب اون را بردارید. در ضمن در صورت اضافه کردن زعفران از همان اول، برای سرخ کردن پیاز نیاز به روغن بیشتری است؛ برای همین وقتی پیاز کمی سرخ شد زعفران را اضافه می کنیم.
  • در درست کردن این صبحانه، به هیچ وجه از زردچوبه به جای زعفران استفاده نکنید؛ چون زعفران علاوه بر رنگ زیبا، طعم بی نهایت خوشمزه ای به این صبحانه میده.
 • بر خلاف تصور خیلی ها، با دم کردن زعفران رنگ اون به خوبی در نمی آید. برای بهتر رنگ دادن زعفران، باید چند تکه یخ را در ظرفی ریخته و روی اون زعفران بپاشیم و بذاریم یخ آب بشه. با آب شدن یخ، زعفران نیز رنگ پس می ده.

-تهیه-تخم-مرغ طرز تهیه صبحانه با تخم مرغ

 

این هم فیلم طرز تهیه این صبحانه مقوی:

http://

 

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید