شیرینی از اون خوردنی ها است که اصولا تو همه مجالس و مناسبت ها حضور پر رنگی داره و بدون حضورش انگار یک جای میهمانی لنگ می زنه. یکی از این مناسبت های معروف در دنیا، کریسمسه؛ و چون یکی دو هفته دیگه سر و کلش پیدا میشه، فکر کردم برای این مناسبت خاص، بهتره یک شیرینی با ظاهری متفاوت و هیجان انگیز درست کنیم؛ شیرینی شکری با رویه «رویال آیسینگ».

 

Print Recipe
طرز تهیه شیرینی شکری با رویال آیسینگ (ویژه کریسمس)
زمان آماده سازی 15 دقیقه
زمان طبخ 10 دقیقه
زمان منفعل 30 دقیقه
وعده ها
عدد شیرینی
مواد اولیه
زمان آماده سازی 15 دقیقه
زمان طبخ 10 دقیقه
زمان منفعل 30 دقیقه
وعده ها
عدد شیرینی
مواد اولیه
دستورالعمل ها
  1. ابتدا همان طور که در نوشته «نحوه هم زدن کره و شکر» گفته شد، کره و شکر را حدود 10 دقیقه با همزن برقی هم می زنیم.
  2. سپس تخم مرغ را اضافه کرده و حدود 1 دقیقه با دور کند همزن برقی هم می زنیم.
  3. پس از آن مواد خشک یعنی نمک، بیکینگ پودر و آرد را الک کرده، به مخلوط اضافه کرده و با دور کند همزن برقی فقط در حدی می زنیم که مواد مخلوط شوند و خمیر یکدستی داشته باشیم. می توان برای طعم دار کردن شیرینی پوست لیمو را رنده کرده، به مخلوط اضافه کنیم و حدود 30 ثانیه با همزن برقی هم بزنیم.
  4. سپس همانند تصویر سلفن را روی سطحی باز کرده، مخلوط را روی آن گذاشته و کمی ورز می دهیم تا به شکل خمیر در آید. پس از آن دور خمیر را مانند تصویر کاملا با سلفن پیچیده و حداقل برای مدت 30 دقیقه در یخچال می گذاریم. توجه کنید که خمیر را می توان به مدت یک روز در یخچال و چند ماه در فریزر نگه داری کرد.
  5. پس از گذشت نیم ساعت، فر را روی حرارت 150 درجه سانتی گراد پیش گرمایش کرده و خمیر را از یخچال در آورده و روی سطح صافی قرار می دهیم. سلفون را باز کرده و خمیر را با وردنه تا ضخامت حدود نیم سانتی متر باز می کنیم. از اونجایی که خمیر پس از پخت کمی پف می کند، نباید ضخامت خیلی زیاد باشد.
  6. خمیر باز شده را با هر قالبی که دوست داریم قالب زده، روی سینی فر کاغذ روغنی انداخته و شیرینی ها را در آن می چینیم و برای مدت حدود 10 دقیقه در فر می گذاریم.
  7. برای نچسبیدن خمیر به قالب می توان قبل از قالب زدن، قالب را همانند تصویر در آرد قرار داد.
  8. پس از سرد شدن شیرینی ها، روی آن ها را با «رویه رویال آیسینگ» تزیین کرده و دوباره می گذاریم خشک شوند. بهتر است پس از خشک شدن آیسینگ، روی آن ها را سلفون کشیده و یا در ظرف درب داری در دمای محیط نگه داری کنید.
یادداشت های دستورغذا
  • همان طور که در پست «شیرینی شکلاتی» گفته شد، یکی از نکات مهم در درست کردن شیرینی این است که هیچ وقت نباید شیرینی کاملا در فر پخته شود. بلکه به محض طلایی شدن زیر آن (با وجود نرم بودن روی آن)، فر را خاموش کرده و می گذاریم شیرینی در فر بماند. پس از مدت 10 الی 15 دقیقه شیرینی را از فر خارج کرده و می گذاریم سرد شود. پس از سرد شدن شیرینی سفت می شود.
نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید