اسفناج سبزی است پر خاصیت که توصیه های فراوانی به خوردن آن -به ویژه به صورت خام- می شود. اما علی رغم این توصیه ها، اسفناج جز در چند غذا، جای زیادی در دستورات غذایی ما ندارد. برای همین امروز تصمیم گرفتم برای مجبور کردن شما به مصرف بیشتر آن، طرز تهیه یک سالاد با اسفناج را برایتان بنویسم.
سالادی به نام «سالاد اسفناج»

 

Print Recipe
طرز تهیه سالاد اسفناج
زمان آماده سازی 10 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
زمان آماده سازی 10 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
دستورالعمل ها
  1. ابتدا اسفناج ها را شسته و می گذاریم کاملا خشک شوند. سپس همانند تصویر آن ها را خرد کرده و در ظرف می ریزیم. برای بهتر خشک شدن اسفناج ها، می توان پس از اینکه کمی آب آن ها رفت، روی پارچه ای پهنشان کنیم.
  2. پس از آن، گوجه فرنگی را به صورت حلقه ای، پیاز را به خلالی و پنیر فتا را نیز به صورت مربعی خرد کرده و به همراه گردو روی اسفناج ها می ریزیم.
  3. در زمان سرو، روغن زیتون و سرکه بالزامیک را به عنوان سس روی سالاد می ریزیم.
یادداشت های دستورغذا
  • استفاده از پیاز سفید تغییری در طعم سالاد ایجاد نمی کند و دلیل استفاده از پیاز بنفش، تنها رنگ زیبای آن می باشد.
  • در صورت دسترسی نداشتن به پنیر فتا، می توان از هر پنیر دیگری استفاده کرد.
  • از آنجایی که برای این سالاد نیاز به اسفناج زیادی نداریم، به جای استفاده از اسفناج به صورت کیلویی، می توان از اسفناج های دسته ای استفاده کرد.
نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید