رفتن به رستوران های گیلانی خیلی هیجان انگیزه چون علاوه بر غذاهای خوشمزه، همراه اون کلی مختلفات جورواجور میارن که نمی دونی غذا را بخوری یا مخلفات را. یکی از این مخلفات که خیلی خوشمزه است و کلی هم خاصیت داره، زیتون پرورده است که معمولا از ترکیب زیتون و گردو و رب انار درست میشه؛ در بعضی روش ها از سبزی هم استفاده میشه. زیتون پرورده امروز ما از نوع بدون سبزی است و بسیار راحت هم درست میشه.

با هم بریم ببینیم «زیتون پرورده» چه جوری درست میشه!

 

Print Recipe
طرز تهیه زیتون پرورده
زمان آماده سازی 15 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
زمان آماده سازی 15 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
دستورالعمل ها
  1. گردو را در کیسه ای کلفت ریخته و با گوشکوب می کوبیم تا خرد بشه. دقت کنید می خواهیم گردو زیر دندان احساس بشه، پس زیاد اون را له نکنید.
  2. بعد گردو خرد شده، رب انار، سیر له شده، آب انار، پودر سیر، روغن زیتون، سرکه، فلفل سیاه و شکر را با هم مخلوط کرده و در ظرفی می ریزیم و مانند تصویر با دانه های انار تزیین می کنیم.
یادداشت های دستورغذا
  • از اونجایی که زیتون معمولا کمی شوره، نیاز به ریختن نمک نیست.
  • اگر گردو خیلی له شده باشه، به آب انار بیشتری برای شل کردن مواد نیاز داریم.
  • اگر از زیتون با هسته استفاده می کنید، می تونید این مقدار مواد را، برای 100 گرم زیتون استفاده کنید. اما بهتره برای درست کردن زیتون پروده، از زیتون بدون هسته استفاده بشه.
  • زیتون پرورده را در ظرفی در بسته میشه برای حداکثر 4 روز نگه داری کرد و بعد از آن کم کم طعم اون عوض میشه.
نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید