«رویال آیسینگ» یک ماده سفید رنگه که از هم زدن سفیده تخم مرغ و پودر قند درست می شه. رویال آیسینگ کاربردهای زیادی داره و از اون برای تهیه گل های تزیینی و تزیین کیک استفاده میشه؛ اما مهمترین کاربرد آن در تزیین بیسکویت است. البته برای تزیین بیسکویت مواد دیگه ای مثل «باتر کریم»، «آیسینگ شکری» و «فوندانت» هم وجود داره؛ اما رویال آیسینگ به خاطر ماندگاری و دوام زیاد رویال آیسینگ در دمای محیط، غلظت قابل کنترل و از همه مهم تر سریع خشک شدن که به دلیل وجود تخم مرغ در آن است، از بقیه رویه ها پرکاربردتر است. در جریان باشید که سریع خشک شدن رویه زمانی اهمیت پیدا می کنه که می خواهیم تعداد زیادی شیرینی را تزیین کنیم.

 

غلظت رویال آیسینگ:

-رویال-آیسینگ طرز تهیه رویال آیسینگ

رویال آیسینگ را می شه در غلظت های مختلف آماده کرد و برای مصارف مختلف از آن استفاده کرد. در ضمن غلظت رویال آیسینگ را می شه به راحتی با کم و زیاد کردن پودر قند و یا آب تغییر داد.

 

 • غلظت بالا:

-تزیینی-با-رویال-آیسینگ طرز تهیه رویال آیسینگ

این نوع رویال آیسینگ بالاترین غلظت رو داره و می شه برای درست کردن گلهای شکری و همین طور تزیین قند از اون استفاده کرد.

 

 • غلظت متوسط:

-با-رویال-آیسینگ طرز تهیه رویال آیسینگ

این نوع رویال آیسینگ نه خیلی غلیظه و نه خیلی رقیق؛ و غلظتی تقریبا شبیه به عسل  داره، که بعد از ریختن بر روی بیسکویت پخش نمیشه و به راحتی می توان با آن طرح داد. از این نوع رویال آیسینگ برای دورگیری و طراحی بر روی بیسکویت استفاده می شه. یادتون باشه که همیشه ابتدا دورگیری کرده و بعد داخل ناحیه دورگیری شده را پر کنید؛ زیرا دورگیری باعث میشه کار تمیزتر به نظر بیاد.

 

 • غلظت پایین:

این نوع رویال آیسینگ، پایین ترین غلظت را داره و از اون برای پر کردن داخل ناحیه دورگیری شده استفاده میشه. بهترین کار برای تزیین بیسکویت اینه که به جای درست کردن رویال آیسینگ با غلظت های مختلف، رویال آیسینگ با غلظت متوسط را درست کرده و بعد از طراحی و دورگیری تمامی بیسکویت ها، مقداری آب به آن اضافه کرده و سپس داخل ناحیه دورگیری شده را با آن پر کنیم.

 

Print Recipe
طرز تهیه رویال آیسینگ
-بیسکوییت-با-رویال-آیسینگ-600x450 طرز تهیه رویال آیسینگ
زمان آماده سازی 10 دقیقه
وعده ها
عدد بیسکوییت
مواد اولیه
زمان آماده سازی 10 دقیقه
وعده ها
عدد بیسکوییت
مواد اولیه
-بیسکوییت-با-رویال-آیسینگ-600x450 طرز تهیه رویال آیسینگ
دستورالعمل ها
 1. ابتدا سفیده تخم مرغ را با همزن برقی می زنیم تا کمی کف کند.
  -با-رویال-آیسینگ-2 طرز تهیه رویال آیسینگ
 2. همزمان با هم زدن سفیده تخم مرغ، آرام آرام پودر قند را اضافه می کنیم.
 3. پس از مخلوط شدن تخم مرغ و پودر قند، آب لیمو و گلیسیرین را اضافه کرده و حدود یک دقیقه هم می زنیم.
  -آیسینگ-0 طرز تهیه رویال آیسینگ
 4. در آخر می توان رویال آیسینگ را در ظرف های مختلف ریخته و به آن ها رنگی دلخواه اضافه کنیم. البته توجه داشته باشید که برای رنگ کردن رویال آیسینگ، مقدار کمی رنگ کافی است. برای این کار می توان همانند تصویر، ته خلال دندان را در قوطی رنگ زده، آن را در آیسینگ زده و هم بزنیم.
  -تزیین-با-رویال-آیسینگ طرز تهیه رویال آیسینگ
 5. برای تزیین رویال آیسینگ می توان از قیف و ماسوره استفاده کرد. اما راحت ترین کار این است که مواد را در قیف پلاستیکی یک بار مصرف ریخته و همانند تصویر زیر، به جای استفاده از ماسوره، سر قیف را کمی با قیچی ببریم. از آنجایی که رویال آیسینگ در تماس با هوا خشک می شود و شسستن قیف کار سختی است، حتما از قیف یک بار مصرف استفاده کنید.
  -با-رویال-آیسینگ-1 طرز تهیه رویال آیسینگ
 6. برای تزیین بیسکویت نیز همان طور که گفته شد، ابتدا دورگیری و طراحی را انجام داده و می گذاریم خشک شود. سپس کمی آب به آن اضافه کرده تا به غلظتی برسد که با کشیدن چاقو در آن، رد چاقو در کمتر از 10 ثانیه ناپدید شود. پس از رسیدن به غلظت مناسب، داخل نواحی دورگیری شده را با آن پر کرده و برای اینکه مواد به خوبی بر روی بیسکوییت پخش شود، بیسکوییت را همان طور که روی سطح قرار دارد، کمی به سمت راست و چپ تکان می دهیم. حال کافی است بیسکویت ها را به همان شکل در دمای محیط گذاشته تا خشک شوند.
یادداشت های دستورغذا
 • همان طور که در پست «شیرین کننده ها»  گفته شد، پودر قند ترکیبی از شکر آسیاب شده و حدود 3 درصد نشاسته ذرت است. نشاسته ذرت باعث می شود که در هنگام هم زدن رویال آیسینگ با همزن، میزان کمتری حباب در آن به وجود آید. بنابراین بهتر است از پودر قندهای بسته بندی شده و آماده که هم دارای نشاسته ذرت می باشند و هم کیفیت بهتری نسبت به پودر قندهای خانگی دارند استفاده شود، تا کیفیت رویال آیسینگ نیز بالا رود.
 • با این مقدار مواد، می توان تعداد قابل توجهی بیسکوییت را تزیین کرد. بنابراین در صورت باقی ماندن رویال آیسینگ، می توان آن را در ظرفی ریخته، روی آن (نه روی ظرف) را سلفون کشیده تا با هوا تماس نداشته باشد، سپس درب ظرف را بسته و برای یک چند روز در یخچال نگه داری کرد.
 • از آنجایی که رویال آیسینگ سریع خشک می شود، در صورت که استفاده از رویال آیسینگ با چند رنگ مختلف، بهتر است تا زمان مصرف، روی ظرف ها را سلفون کشیده تا سفت نشوند.
 • در تزیین با رویال آیسینگ، ظرافت امر مهمی است که تنها با تمرین کردن بدست میاد. پس بهتر است کمی صبور باشید.
نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

۳ دیدگاه ها

 1. سلام.خسته نباشید‌.شما گلیسیرین خوراکی رو از کجا تهیه میکنید؟ و همینطور رنگ غذا.

  • می توانید از لوازم قنادی فروشی ها تهیه کنید اما در صورت نبود شاید بتوانید از گلیسیرین های خوراکی که در دارو خانه ها میفروشن استفاده کنید

 2. می توانید از لوازم قنادی فروشی ها تهیه کنید اما در صورت نبود شاید بتوانید از گلیسیرین های خوراکی که در دارو خانه ها میفروشن استفاده کنید

یک دیدگاه بنویسید