چه خوبه که گاهی به جای خریدن دسرهای آماده، خودمون دست به کار بشیم و دسری سالم و خوشمزه درست کنیم. «دسر ماست» از اون دسته دسرهاست که هم جدیده، هم خوشمزه و نه تنها ضرر نداره، که خاصیت هم داره؛ چون محتویات این دسر چیزی نیست جز ماست، شیر، خامه و میوه تازه.

پس بهتره بریم ببینیم برای درست کردن «دسر ماست» باید چه کار کنیم؟

 

Print Recipe
طرز تهیه دسر ماست
زمان آماده سازی 30 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
زمان آماده سازی 30 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
دستورالعمل ها
 1. برای درست کردن دسر ماست، اول پودر ژلاتین را با آب مخلوط می کنیم و به روش بن ماری حرارت می دهیم تا رقیق بشه.
 2. در ظرفی دیگر، شیر و شکر را ریخته و به روش بن ماری حرارت می دهیم تا شکر حل بشه.
 3. مخلوط ژلاتین را به مخلوط شیر و شکر اضافه می کنیم و هم می زنیم تا خوب مخلوط بشوند. بعد حرارت را خاموش می کنیم و می ذاریم مخلوط سرد بشه.
 4. بعد از اینکه مخلوط سرد شد، خامه، ماست و وانیل را به اون اضافه کرده و دوباره کمی هم می زنیم.
 5. توت فرنگی را مثل تصویر برش زده و کف قالب می چینیم.
 6. مخلوط بالا را به آرامی روی توت فرنگی ها ریخته تا جا به جا نشوند. بعد دسر را حداقل 6 ساعت در یخچال می ذاریم تا ببنده.
 7. بعد از اینکه دسر بسته شد، قالب را چند ثانیه در آب نیمه گرم می ذاریم و وقتی دور اون از قالب جدا شد، ظرف تختی را روی قالب گذاشته و اون را برمی گردانیم تا دسر از قالب جدا بشه و در ظرف قرار بگیره. در ضمن بعد از برگردوندن دسر، اگر روی توت فرنگی ها سفید شده بود، می تونید با قاشقی اون ها را تمییز کنید.
یادداشت های دستورغذا
  • من برای درست کردن این دسر از قالب تارت 23 سانتی متری استفاده کردم.
 • برای درست کردن این دسر، میشه از کمپوت آناناس نیز استفاده کرد. اما استفاده از میوه هایی مثل کیوی و آناناس تازه مانع بسته شدن دسر می شوند.
 • از دسرهای دیگه ای که با ماست درست میشه و خیلی هم خوشمزه هست، «ماست میوه ای» هست که اگه دوست داشتین، می تونین سری هم به اون بزنید.
 • موقغ در آوردن دسرهای ژلاتینی، بعد از گذاشتن قالب  در آب، حتما قالب را با دستمالی خشک کرده و بعد قالب را برگردانید تا آب بر روی دسرتان نریزد.

 

این هم ویدئوی طرز تهیه دسر ماست:

http://

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید