ناهار خوش مزه چی بخوریم؟ تاکو ی گوشت و فلفل و آناناس

   مخلوط گوشت و سبزیجات درکنار ادویه‌های خوشمزه، وقتی خودشان را میان ترتیاهای گرم جا دهند و به کمی آناناس و سالسا هم آغشته شوند و بشه تاکو گوشت، دیگر نمی‌شود در برابرشان مقاومت کرد. اگر فکر می‌کنید طعم آناناس با این غذا نمی‌خواند، دل را به دریا بزنید و خطر کنید. مطمئن باشید پشیمان نمی‌شوید!


اینجا را هم بخوانید :

غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک

” غذای خوشمزه با سینه مرغ: فاهیتای مرغ


Print Recipe
ناهار خوش مزه چی بخوريم؟ تاکوی گوشت و فلفل و آناناس
-تهیه-تاکو-گوشت-2 ناهار خوش مزه چی بخوريم؟ تاکوی گوشت و فلفل و آناناس
وعده ها
مواد اولیه
وعده ها
مواد اولیه
-تهیه-تاکو-گوشت-2 ناهار خوش مزه چی بخوريم؟ تاکوی گوشت و فلفل و آناناس
دستورالعمل ها
 1. پیاز را ریز خرد کنید. پوبلانوها را قاچ بزنید و تخم‌هایشان را خالی کنید، سپس به قطعات 1 سانتی‌متری خرد کنید. گوجه فرنگی‌ها را هم به قطعات 1 سانتی خرد کنید. گشنیزها را ریز خرد کنید. یکی از لیمو را دو نیم کنید؛ آن یکی را برای سرو کنار بگذارید. آب آناناس‌ها را بگیرید و کنار بگذارید؛ خودشان را خرد کنید.
  -تهیه-تاکو-گوشت-3 ناهار خوش مزه چی بخوريم؟ تاکوی گوشت و فلفل و آناناس
 2. 2 قاشق سوپ خوری پیاز، یک دوم پیمانه پوبلانو، گوجه فرنگی، نیمی از گشنیزها، آناناس و آب لیموترش را در یک کاسه بزرگ بریزید. در یک کاسه کوچک خامه ترش را با کمی دیگر آب لیموترش مخلوط کنید. نمک، فلفل و کمی دیگر لیمو نیز به آن اضافه کنید.
  -تهیه-تاکو-گوشت-4 ناهار خوش مزه چی بخوريم؟ تاکوی گوشت و فلفل و آناناس
 3. در یک تابه بزرگ یک قاشق سوپ خوری روغن را روی حرارت متوسط داغ کنید. پیازها و پوبلانوهای باقی مانده را در روغن بریزید. نمک، فلفل و نیمی از ادویه مخلوط را هم بیفزایید. حدود 2 دقیقه تفت دهید تا نرم شوند.
  -تهیه-تاکو-گوشت-5 ناهار خوش مزه چی بخوريم؟ تاکوی گوشت و فلفل و آناناس
 4. گوشت چرخ کرده را نیز وارد تابه کنید. نمک، فلفل و باقی‌مانده ادویه مخلوط را اضافه کنید و هم بزنید. حدود 4-3 دقیقه آرام تفت دهید تا گوشت بپزد و رنگش تیره شود (نکته: اگر احساس کردید مخلوط‌‌تان بیشتر از حدی که می‌خواهید چرب شده، موقع تفت چربی‌های گوشت را جدا کنید و بیرون بیاورید). آب آناناس را بیفزایید و کمی هم بزنید، سپس تابه را از روی حرارت بردارید. در حینی که گوشت در حال پختن است، ترتیاها را آماده کنید.
  -تهیه-تاکو-گوشت-6 ناهار خوش مزه چی بخوريم؟ تاکوی گوشت و فلفل و آناناس
 5. مخلوط گوشت را به مقدار مساوی روی نان‌ها بریزید. سالسا و خامه ترش رابا قاشق روی مواد بریزید. باقیمانده‌ گشنیز را هم روی‌شان بپاشید. تاکوها را با یک تکه لیموترش در کنارشان سرو کنید.
  -تهیه-تاکو-گوشت-1 ناهار خوش مزه چی بخوريم؟ تاکوی گوشت و فلفل و آناناس
نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید