تخم مرغ، صبحانه محبوب روزهای تعطیل است و املت، یکی از معروفترین صبحانه های تخم مرغی دنیاست که مدل های مختلفی دارد و به روش های مختلف درست می شود. از املت مکزیکی گرفته تا املت فرانسوی و ایتالیایی و … . آنچه برای این هفته می خواهیم درست کنیم «املت با سبزیجات» است؛ املتی متفاوت از املت هایی که تاکنون تجربه کرده اید.

Print Recipe
طرز تهیه املت با سبزیجات
-با-سبزیجات-600x450 طرز تهیه املت با سبزیجات
زمان آماده سازی 10 دقیقه
زمان طبخ 30 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
زمان آماده سازی 10 دقیقه
زمان طبخ 30 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
-با-سبزیجات-600x450 طرز تهیه املت با سبزیجات
دستورالعمل ها
 1. ابتدا سیب زمینی، فلفل دلمه ای و پیاز را نگینی خرد کرده و جداگانه در تابه تفت می دهیم. می توان برای خوش رنگ تر شدن سیب زمینی، از زردچوبه و برای پیاز، از کمی زعفران استفاده کرد.
  -1 طرز تهیه املت با سبزیجات
 2. سپس گوجه را به صورت دستی و یا با مخلوط کن رنده کرده و در تابه ریخته تا در اثر حرارت، آب آن همانند تصویر تا حد زیادی از بین برود. این کار حدود ده الی پانزده دقیقه زمان می برد.
  -2 طرز تهیه املت با سبزیجات
 3. پس از اینکه آب گوجه از بین رفت، به آن روغن، نمک و فلفل اضافه می کنیم. سپس تخم مرغ ها را بر روی گوجه ریخته و هم می زنیم. اضافه کردن تخم مرغ سبب می شود رنگ گوجه کمی سفید شود.
  -3 طرز تهیه املت با سبزیجات
 4. در آخر املت را در ظرفی ریخته و روی آن را با پیاز، سیب زمینی و فلفل دلمه ای سرخ شده تزیین می کنیم.
یادداشت های دستورغذا
 • برای اینکه در زمان سرخ کردن سیب زمینی ها، هم زدن، سبب خرد شدن و له شدن آن ها نشود، از همان ابتدا به آن ها نمک بزنید.
 • گوجه زمستان به دلیل گوشتی نبودن و بی رنگ بودن، برای درست کردن املت چندان مناسب نمی باشد.

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید