اگر بخواهم قصه زندگی خودم و خیلی از آدم های این روزگار ماشینی را برایتان بگویم، حرفی نیست جز ساعت ها ماندن در ترافیک برای بدست آوردن لقمه ای نان، که برای بعضی مابین نانش پیاز دارد و برای بعضی دیگر بوقلمون؛ و این کمبود وقت چنان بر ما مستولی شده که دیگر حتی مجالی برای انجام بسیاری از کارهای روزمره هم باقی نمونده.
صبحانه خوردن نیز یکی از همان فضایلی است که کم کم دارد رنگ و بوی خود را از دست می دهد.

صبحانه ای که به گفته اطّبا مهمترین وعده غذایی است حال برای خودش معضلی شده. بشر امروز مانده بر سر دو راهی، نه می تواند خندق بلا را تا ظهر خالی نگه داشته و به قار و قورهای آن بی اعتنا باشد، نه زمانی دارد برای انداختن سفره و گرم کردن نان و گرفتن لقمه و …. . پس روی می آورد به مبلغی کیک و شیر، آن هم سرپایی و بدو بدو.

این چنین شد که فکری شدم تا پرسه ای در دنیای صبحانه ها بزنم و چیزی آسان و راحت و سریع برایتان پیدا کنم. صبحانه ای با تخم مرغ اما متفاوت.

 

چی لازم داریم؟

برای درست کردن این صبحانه ساده به مواد زیادی احتیاج نداریم.


 

مواد لازم

مقدار

تخم مرغ

۲ عدد

نان تست

۲ عدد

ژامبون

۲ اسلایس

پنیر پیتزا

۱۰ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه

کمی

پیازچه (برای تزیین)

۱ ساقه

کره ذوب شده (برای چرب کردن)

کمی


 

حالا چه جوری درستش کنیم؟

درست کردن این صبحانه وقت زیادی ازتون نمی گیره. برای این کار ابتدا نان های تست را در طبقه وسط فر گذاشته و بالای فر را روشن می کنیم تا یک طرف آن ها طلایی شود. پس از آنکه یک طرف طلایی شد، نان ها را به طرف دیگر برگردانده و دوباره بالای فر را روشن می کنیم تا آن طرفش هم طلایی شود و یا در صورت در دسترس بودن تستر از آن استفاده می کنیم. سپس نان ها را با قالبی همانند عکس قالب می زنیم.

پس از آن کالباس ها را تا جایی که سفت نشوند و بتوانند فرم قالب را به راحتی بگیرند، در کره سرخ می کنیم. حال دیگر کار زیادی نداریم جز اینکه نان های تست شده را کف قالب بگذاریم، هر کالباس را نیز دو نیم کرده و از وسط تا کنیم و مطابق عکس دور قالب قرار دهیم. پس از آن پنیر پیتزا را روی نان ها ریخته و تخم مرغ را روی آن می شکنیم. برای طعم دادن نیز کمی نمک و فلفل روی تخم مرغ پاشیده و در طبقه وسط فر با درجه حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۰ دقیقه می گذاریم تا تخم مرغ ها بپزند. پس از اینکه تخم مرغ ها پختند، روی آن را با کمی پیازچه خرد شده تزیین می نماییم.

 

یادتان نرود:

  • این صبحانه را می توان از شب قبل آماده نموده و صبح تنها آن را گرم کرده و نوش جان نمایید.
  • تست کردن نان ها در فر زمان زیادی نمی برد. لذا مراقب باشید تا نسوزند.
  • حتما ابتدا نان ها را تست نموده و سپس قالب بزنید. زیرا در صورتی که نان قالب زده را تست نمایید، اندازه نان ها پس از تست کردن کمی جمع شده و کوچک تر از قالب می شود و تخم مرغ از کناره های قالب بیرون می ریزد.
  • دقت شود تا پنیر پیتزا نیز به خوبی کناره های قالب را پر کند تا پس از ریختن تخم مرغ ها، از کناره های قالب بیرون نریزد.
  • در صورت نداشتن قالب می توانید نان ها را با لیوان یا هر وسیله دیگری قالب بزنید.
  • دقت شود مدت زمان ذکر شده برای تخم مرغ عسلی است و در صورتی که تخم مرغ سفت دوست داشتید، می توانید مدت زمان پخت را بیشتر کنید.

-مرغ-و-کالباس1-600x600 طرز تهیه تخم مرغ فنجانی

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید