«شیر پاکبان» به تازگی دست به یک کار خیلی بزرگ و ارزشمند زده. کاری که جدا ستودنی و قابل ستایشه؛ اونم اینه که بسته بندی پلاستیکی شیرهاشو کنار گذاشته و رفته به سمت بسته بندی پاکتی (کاغذی).

دو-سه هفته ای هم هست که چندتا از بیلبوردهای شهری را گرفته و داره همه را در جریان این اتفاق میذاره. البته که کار بزرگی کرده و حق هم داره که روی اون کمی مانور تبلیغاتی بده.

راستش من خودم اصولا شیر پاکبان بخر نبودم و نیستم و مزه شیرش را خیلی نمی پسندم، اما به خاطر این حرکت پسندیده، رفتم دکون محلمون و یک بسته ۱ لیتری خریدم، تا به سهم خودم از این حرکت جدید شیر پاکبان حمایت کرده باشم.

مزه شیر طبیعتا عوض نشده و همونی که بود، هست؛ اما بسته بندی، جدای از اینکه از پلاستیکی به پاکتی ( تتراپک) تغییر پیدا کرده، خیلی هم بامزه و خوشگل  شده. اصلا بسته بندی وارد دنیای دیگه ای شده و حسابی با اون بسته های لوس و بی مزه قدیمی تفاوت کرده.

فضای طراحی، فضای شیر و گاو و مزرعه است. ترکیب رنگ سفید و آبی و کمی هم سبز. رنگ ها و فونت ها و طراحی ها، ترکیب خوب و درستی را ایجاد کرده و در کل بسته بندی طوری شده که وقتی در کنار بسته بندی شیر برندهای دیگه در قفسه قرار می گیره، حرف واسه گفتن داره و به چشم میاد. میشه پیش بینی کرد که این بسته بندی نسبت به بسته بندی قبلی شیر پاکبان؛ بفروش تره و سهم بیشتری از بازار می گیره.شیر-پاکبان-(11)

حرکتی که شیر پاکبان در تغییر بسته بندی هاش و کنار گذاشتن مواد پلاستیکی انجام داده، حرکتی قابل تقدیره. اینکه یک کمپانی احساس مسئولیت اجتماعی بالای داشته باشه و دوستدار محیط زیست باشه، به نظرم چیزه بزرگیه و نباید از کنارش راحت گذشت.

البته که خیلی جاهای دنیا اساسا استفاده از مواد پلاستیکی در بسته بندی ها  ممنوع شده و کمپانی های تولید کننده موظف شدند این نوع بسته بندی را کنار بگذارند؛ اما متاسفانه در مملکت ما هنوز الزامات قانونی برای اینکار وجود نداره. برای همینه که میگم «دمِ پاکبان گرم» که خودجوش هزینه کرده و بسته بندی هاشو تغییر داده.

امیدوارم این کاری که پاکبان آغاز کرده، ادامه پیدا کنه و کم کم دیگر تولیدکنندگان مواد لبنی هم برن به سمت حذف مواد پلاستیکی و جایگزین کردن اون با مواد قابل تجزیه.

حالا نظر شما در مورد این اقدام شیر پاکبان چیه؟ آیا حاضرید به خاطر همین کار، شیر پاکبان را وارد سبد خریدهای هفتگی تان کنید؟

شیر-پاکبان-(13)

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید