شیرهای طعم دار تو دنیا برای خودشان کلی طرفدار و هواخواه دارند و خیلی ها که عادت و علاقه به خوردن شیر ساده ندارند و یا دنبال تنوع می گردند، شیرهای طعم دار را جایگزین شیر ساده می کنند. تو کشور ما اما ظاهراً یک مقدار ذائقه ها دور از شیر طعم دار است و خلق الله خیلی علاقه ای به خوردن این جور شیرها نشان نمی دهند. حداکثر تنوع در مزه شیر، در همان شیر کاکائو و شیر قهوه خلاصه می شود و خیلی گستردگی در مزه ها دیده نمی شود.

یک دلیل اینکه این شیرها با عموم سلیقه ها نمی خواند، حتماً این است که حضورشان کم سابقه است و زیاد دیده و خورده نشده اند. مردم کمتر شیرهای مزه دار دوست دارند، نه به آن جهت که بد مزه است؛ به این دلیل که طبعشان به این مزه ها هنوز عادت نکرده است. منظورم این است که اگر تولیدکننده ای پا پیش بگذارد و کم کم تولید کند و دست از کار نکشد، احتمال اینکه بعد مدتی با اقبال مواجه شود، هست.

یکی از این تولیدکننده ها که پا پیش گذاشته و دست به تولید شیرهای طعم دار زده است، برند «عالیس» است. عالیس کارخانه ای در مشهد است که در بازار به دوغ هایش شهرت دارد و شناخته شده است، اما حالا تولید شیر را هم در برنامه خود گذاشته است و ظاهرا می خواهد به شیرفروشی هم شهره شود.

شیرهای طعم دار عالیس در ۴ طعم، «شیرموز»، «شیر پاناکودا»، «شیر توت فرنگی» و البته «شیر نارگیل» تولید می شود و من امروز همین قلم آخر یعنی شیرنارگیلش را خریده ام که مزه کنم و ازش برایتان بنویسم.

شیر نارگیل عالیس، ۳۵۰۰ تومان قیمت دارد. احتمالا بقیه طعم هایش هم همین قیمت را دارند. در بسته بندی ۷۵۰ میلی لیتری هم تولید می شود؛ یعنی از شیرهای ساده که می خرید نزدیک ۲۰۰ میلی لیتر کمتر است. از آن طرف ۱۰۰۰ تومان هم قیمتش بالاتر از شیر ساده است. تا یادم نرفته بگویم که این سری شیرها «فرادما» هستند و ماندگاری بالایی دارند.

image-8246-800x384 شیرنارگیل عالیس

شیرنارگیل عالیس بسته بندی خیلی زیبایی دارد. هم ترکیب رنگ و هم طراحی زیبایی دارد. هم چنین بطری متفاوتی هم دارد و با بطری های شیر در بازار فرق دارد. عالیس بر شیرهایش یک کاراکتر هم طراحی کرده است و تصویر آن را بر روی بطری کشیده است. شخصیتی عروسکی که مشغول خوردن شیر است؛ احتمالا از آن در تبلیغات خود بیشتر استفاده خواهد کرد.

درب بطری را که باز می کنی و بطری را در لیوان کج می کنی، متوجه می شوی که خیلی غلیظ تر از شیرساده است. اصلاً آن حالت آبکی را ندارد و کاملا غلظتش حس می شود. احتمالا به خاطر همان طعم دهنده است که به شیر اضافه شده است. شیر، کاملا مزه نارگیل می دهد! مسخره نکنید!! منظورم این است که طعم نارگیلش در دور دست ها نیست و قشنگ حس می شود. راستش بیشتر مزه نارگیل حس می شود تا طعم خود شیر. از قضا طعم نارگیلِ خوشمزه ای هم دارد و خنک که بنوشی، خوشمزه گی اش بیشتر هم می شود. مزه شیرینی هم دارد. کاملا شیرین. یک جورایی برای خودش به تنهایی، نوشیدنی است و می تواند برای روزای گرم تابستان گزینه مناسبی باشد. از آن طرف برای آن ها که با شیرساده میونه ای ندارند هم پیشنهاد خوبی است.

من دوستش داشتم و حتماً طعم های دیگرش را هم خواهم خرید و باز به سراغش خواهم رفت. البته که همان طور که گفتم، همه پسند نیست و بعضی ها شاید دوستش نداشته باشند. حالا شما هم امتحان کنید، شاید خوشتان آمد…

راستی سایت اینترنتی عالیس را هم (www.alis.ir) اگر دلتون خواست چک کنید. طراحی بامزه ای دارد.

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید