نوشیدنی گرم اونم تو دل این سرما، قبول کنید که خیلی می چسبه. درسته زمستونا دیگه مثه زمستونای قدیم نیست و هر چی چشم می مالی نه از برف خبریه و نه از آسمون قرمز بعد از برف.اما سرماش کماکان هست( حالا کی سرماشم بره و سیاهی زمستون رکابی تن کنیم و بزنیم به خیابون خدا می دونه).

می گفتم که نوشیدنی گرم اصلا ساخته شده واسه همین روزا و هوا و همین فصل.درسته همیشه خدا می چسبه اما وقتی ها می کنی و بخار درست می شه، درست همون وقتی اِ که باید دست به کارشی و یه چیز گرم برای خودت دست و پا کنی…

فکر کنم نزدیکای آخر شب بود که رسیدم خانه و دیدم پدر میهن پرست هات چاکلت مولتی کافه ( چه ترکیب عجیب و غریبی! جا داشت تو برندسازی اندکی بیشتر دقت می شد) خریده و گذاشته روی پیشخون.همین جوری که تو دلم قوربون فهم و کمالات پدر می رفتم، شیر را گذاشتم روی گاز تا یک شکلات داغ اساسی تیار کنم.

نوشتن از نحوه درست کردنش از حوصله من خارجه، پس بماند برای بچه های دست اندرکار کتگوری آشپزباشی. اما به هر حال شیر را با پودر شکلات مولتی کافه مبدل کردم به هات چاکلت خانگی. یه کم رنگ پریده بود اما در کل ظاهر خوبی داشت.چیزی که شاید یه کم تو ذوق می زد بوی زیاد وانیل بود که خوب اصلا انتظارش را نداشتم، یعنی طبیعتا دوستم داشتم بوی شکلات به مشامم بخوره. مزه اش اما عامه پسند بود و گیرایی لازم را فکر می کنم داشت.یعنی جوری بود که احتمالا بعضی وقت ها هوس می کنی بری سراغشو یه سلامی بهش بکنی. یه مقادیری دور از هات چاکلت واقعی بود اما نه آن طور که دیگه سراغش نری.

مولتی کافه هات چاکلت (4)

به هر حال خوردم و تا تهش هم خوردم. به نظرم نوشیدنی به نسبت خوبیه و پیشنهاد مناسبی اِ واسه روزای سرد زمستون خصوصا واسه محل کار.از لحاظ قیمتی هم ارزون تز از نمونه های خارجی اِ و گزینه اقتصادی و مناسبی به حساب می آید(۵۰۰ گرم پودر شکلات به قیمت ۱۴۰۰۰ تومان). راجع به بسته بندی هم باید اینو بگم که جدا شیک و تر تمیزه و یک سر و گردن از بسته بندی های ایرانی بالاتره . یک کیله (قاشق) پلاستیکی بامزه هم توی بسته قرار داره که بتونید با اون پیمانه کنید میزانی را که برای هر وعده نیاز دارید.

مولتی کافه هات چاکلت (1)

فقط نمی دونم با این همه دقت در بسته بندی چرا در پاکت کاغذی انقدر بد باز می شه و به هیچ وجهی باهاتون راه نمی یاد و مجبورید به ناچار پاره اش کنید و محتویات را لا مصب گویان به زبون زور بکشید بیرون!

راستش این اولین باری بود که یکی از محصولات مولتی کافه رو مزه می کردم. شما هم دوست داشتید امتحان کنید و نظرتون را به ما بگید.

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید