دامپلینگ  (Dumpling) یک گروه گسترده غذایی است که شامل قطعات خمیر (از مواد نشاسته‌ای) که به دور مواد خوراکی پیچیده می‌شود، است. خمیر می‌تواند برپایه نان، آرد، یا سیب‌زمینی باشد و ممکن است با گوشت، ماهی، پنیر، سبزیجات، میوه‌ها یا شیرینی پر شود. ممکن است دامپلینگ با استفاده از روش‌های مختلفی از جمله پخت، جوش، سرخ کردن، یا بخارپز آماده شوند و در بسیاری از غذاهای دنیا یافت می‌شوند. دامپلینگ غذای کشورهای آسیای شرقی و مرکزی مانند چین، هند، اندونزی، ژاپن، کره، مغولستان، نپال است و در فرهنگ عامه، دامپلینگ چین از همه مشهورتر و آن را چینی می‌دانند. دامپلینگ جزو غذاهای پیچیدنی‌ست مانند دلمه یا راویولی که مواد و خمیر اطرافش تنوع زیادی دارد. (ویکی پدیا)

آشپزباشی فودیرو در دستور پخت غذای امروز خودش می خواهد طرز تهیه سوپ مرغ دامپلینگ را برای شما فودیرویی های عزیز شرح دهد.این سوپ، واقعاً طعم متفاوت و معرکه‌ای دارد. هروقت آن را می‌پزیم یاد مادربزرگ هایمان می‌افتیم که آشپزهای قابلی هستند و خیلی دوستشان داریم.


در مورد سوپ اینجا را هم بخوانید :

در درست کردن سوپ به این موارد توجه کنیدPrint Recipe
سوپ مرغ دامپلينگ مادربزرگ
foodiro-chiken سوپ مرغ دامپلينگ مادربزرگ
زمان آماده سازی 20 دقیقه
زمان طبخ 3 ساعت
وعده ها
مواد اولیه
زمان آماده سازی 20 دقیقه
زمان طبخ 3 ساعت
وعده ها
مواد اولیه
foodiro-chiken سوپ مرغ دامپلينگ مادربزرگ
دستورالعمل ها
  1. مرغ، آب، عصاره مرغ، فلفل قرمز و میخک را در یک قابلمه بریزید. درش را بگذارید تا به جوش بیاید؛ کفش را بگیرید. حرارت را کم کنید؛ دوباره درش را بگذارید و بگذارید 45 دقیقه تا 1 ساعت تا زمانی که مرغ نرم شود بجوشد. مواد را از آب مرغ جدا کنید.
  2. مرغ‌ها را کنار بگذارید تا خنک شود. پوست و استخوان‌ها را از گوشت جدا کنید. مرغ‌ها را تکه تکه کنید. اجازه دهید عصاره مواد سرد شود و چربی‌اش را جدا کنید.
  3. مرغ را به همراه سوپ‌ها، سبزیجات و ادویه در قابلمه بریزید و بگذارید جوش بیاید، درش را بگذارید و بگذارید یک ساعت بجوشد. سپس درش را بردارید و حرارت را کم کنید تا مدتی ریز ریز بجوشد. برگ بو را از قابلمه دربیاورید.
  4. برای خمیر، مواد خشک را در یک کاسه مخلوط کنید. تخم مرغ، کره و به مقدار کافی شیر را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر نرم و غیرچسبناک درست شود. بعد تکه هایی به اندازه یک قاشق چایخوری از خمیر جدا کنید و در سوپ بیندازید. در قابلمه را بگذارید و 18 تا 20 دقیقه درش را برندارید. اگر دوست داشتید کمی جعفری خرد شده رویش بریزید.
یادداشت های دستورغذا

ارزش غذایی در هر پیمانه: 333 کالری، 14 گرم چربی (5 گرم چربی اشباع شده)، 79 میلی گرم کلسترول، 1447 میلی گرم سدیم، 28 گرم کربوهیدرات (4 گرم قند، 3 گرم فیبر)، 22 گرم پروتئین.

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید