شرکت کهنه کار آناتا که به احتمال بسیار، معرّف حضور شما عزیزان می باشد، محصولی خوش خط و خال و پر فروش در سبد خود دارد که امروزه روز اسمش «چمک»(chamak) است؛ حالا فردا چه میخواهد باشد، مشخص نیست. چرا این حرف را می زنم؟ چون ابتدا این محصول با نام «سرای»(saray) در بازار مطرح شد و بعد از مدتی به یکباره رفت و با نام «چمک» آمد.

محصولی به قولی “های کپی”  که دوستانی که آناتولی (ترکیه) تشریف فرما شده اند احتمالاً نسخه اصل آن را در سوپرمارکت های گوشه و کنار آنجا رویت کرده اند. در واقع اسم اولیه سرای(saray) هم اصلاً اسم همین محصول در ترکیه بود و دوستان در آناتا حتی اسم را هم کپی برداری کرده بودند که البته اخیرا از کرده خود پشیمان شده اند و برند را به «چمک» تغییر دادند. بماند که علاوه بر برند و محصول، کل بسته بندی نیز کپی برداری شده است. البت که بنده همیشه وکیل مدافع این تئوری هستم که ” اگر نمی توانی چیز خوبی را عرضه کنی حداقل خوب کپی کن”. برای همین با اصل این کپی برداری هیچ مشکلی ندارم اما خوب در جزئیات یک مقدار اختلاف نظر دارم. برای مثال، جداً لازم نبود نعل و بالنعل برند و بسته بندی هم حتی کپی شود. حالا بگذریم…

به هر حال چند وقتی هست که این محصول آمده و من هم به تقریب از همان ابتدا از جمله مشتریانش . فکر می کنم ابتدا با قیمت ۱۲۰۰ یا ۱۵۰۰ تومان کار را شروع کرد و حالا شده است ۳۵۰۰ تومان. محصولی که هنوز هم با افزایش قیمت نزدیک ۳۰۰ درصدی، خوش قیمت و معقول می باشد. ۱۲عدد بیسکویت که با توجه به سایز و شمایلش کاملا برای ۱۲ نفر مناسب است و گزینه مناسبی برای دورهمی های غیر رسمی به حساب می آید.

آناتا چمک (9)

در کنار قیمت خوب، بسته بندی خوشگلی هم دارد. حالتی استوانه ای و پوششی به رنگ سفید و قرمز که به نسبت دیگر محصولات ایرانی، بسته بندی خوبی به حساب می آید. هم چنین طلق داخل بسته بندی که محل نشستن بیسکویت ها است هم درست و با مزه است. همه این ها به کنار، مزه خوبی هم داره. بیسکویتی که از درون کرم دارد و از بیرون یک لایه شکلات، که با یک گاز زدن مزه هر سه در دهان می آید. لایه کِرِم در وسط بیسکویت هم چون خیلی کشدار است، یک بامزگی خاصی به بیسکویت داده است.

میشه یک نقد به این بیسکویت وارد کرد و آن هم این است که اندکی زیادی شیرین است؛ شاید می شد مقادیری از شیرینی اش کم کرد چون میزان شیرینی فعلی یک مقدار دل را می زند و وقتی یک بیسکویت را میل می کنی دیگر آمادگی خوردن بعدی را نداری. اما در کل مزه اش خوب است.

پیشنهاد می کنم مزه اش را یک بار امتحان کنید. هم چنین هر موقع نیاز به یک پذیرایی ساده و ارزان و خوشمزه داشتید، از سوپرمارکت سراغ چمک را بگیرید.

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید