سال ۲۰۱۶، به دلایل مختلف می تواند در تاریخ ماندگار شود. یکی از این دلایل این است که برای اولین بار در تاریخ کشور آمریکا، تعداد بطری های آب معدنی فروش رفته از تعداد نوشیدنی های گاز دار فروش رفته، بیشتر شده است.

این خبر برای دولتمردان آمریکا که سال ها با نگرانی درگیر برنامه ریزی و اجرای سیاست های مختلف پیرامون کاهش مصرف نوشیدنی های گازدار و هم چنین جایگزین کردن مصرف آب معدنی به جای آب منزل بودند، بسیار خوشایند است.

پس از آنکه موضوع آلودگی آب آشامیدنی به سرب در شهرهایی های مثل فلینت (Flint)، میشیگان (Michigan)، واشنگنتون (Washington) و … سرخط خبرها شد، نگرانی هایی در رابطه با سالم بودن یا نبودن آب منازل پدید آمد. این موضوع باعث شد تا مردم هر چه بیشتر به خرید بطری های آب معدنی روی آورند. بطری آب معدنی از دو جهت برای خریداران ارزش دارد: «قابل حمل بودن» و «قابل شرب بودن».

آب معدنی فودیرو foodiro (1)

حال با توجه به اقبال مردم به مصرف آب های معدنی، چند مورد در اینجا قابل ذکر است.

  • به طور میانگین قیمت بطری های آب معدنی ۲۰۰۰ برابر قیمت آب منازل است.
  • برای پر کردن بطری های آب معدنی سه برابر اندازه بطری، آب لازم است.
  • ۳۰% از پلاستیک بطری ها قابل بازیافت است.
  • در سال ۲۰۱۶، به طور میانگین آمریکایی ها ۲۷٫۴ گالن آب معدنی خواهند نوشید.
  • در سال ۲۰۱۶، به طور میانگین آمریکایی ها ۲۶٫۲ نوشیدنی گازدار خواهند نوشید.
  • ۲% از حجم نوشیدنی های شرکت پپسی در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۶ کم شده است.
  • ۳% از حجم نوشیدنی های شرکت سون آپ (۷up)، داکتر پپرز (Dr Pepper’s)، کانادا درای (Canada Dry)، A&W و سانکیست (Sunkist) در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ کم شده است.

در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۶ تجارت آب معدنی در شرکت های پپسی و داکتر پپرز با رشد ۰٫۰۲% روبرو شده است.

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید