آیا به اندازه کافی می‌خوابید؟ حساب و کتاب خوابتان که ان شاءالله دستتان هست؟ می دانید که مقدار خواب توصیه شده ۷ تا ۹ ساعت در شب می باشد؟ اما میانگین خواب آمریکایی ها فقط ۶ تا ۸ ساعت است! این یعنی در واقع آمریکا نسبت به ۵۰ سال پیش خواب شبانه‌اش یک ساعت کمتر شده است و این موضوع به چیزی بیش از سردرد منجر می‌شود.

در پژوهشی که توسط کلینیک مایو انجام گرفت، در یک گروه افراد بزرگسال و سالم، افراد محروم از خواب ۵۰۰ کالری در روز بیش از گروه شاهد که استراحت کافی داشتند، مصرف کردند. در حالی که هر دو گروه مقدار کالری مساوی سوزانده بودند.

آیا محرومیت از خواب را می توان توضیحی برای افزایش روند چاقی در آمریکا دانست؟ اطلاعات کافی در این مورد در تایید این علت وجود ندارد. با این حال هرکس در خانه می تواند به راحتی آن را امتحان کند.

آیا شما متوجه ارتباط بین الگوهای خواب و خوراکتان شده اید؟ تا حالا احساس کرده اید که وقتی کمتر می خوابید، بیشتر می خورید؟

هنوز چیزی به طور کامل اثبات نشده اما ظاهرا یک ربط هایی این میان وجود دارد!

%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%af-%d8%a8%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8%db%8c%d8%af-%d8%aa%d8%a7-%d9%88%d8%b2%d9%86-%da%a9%d9%85-%da%a9%d9%86%db%8c%d8%af-2

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید