حتی تابه‌های آهنی که با دقت و وسواس تمیز شدند نیز هرازگاهی کمی زنگ به خودشان می‌گیرند. روش مورد علاقه من برای مقابله با زنگ‌زدگی کتری‌ها، چاقوها و بقیه وسایل آشپزی، استفاده از یک عدد سیب‌زمینی خام است!

برای استفاده از این روش کاملا حرفه ای و تخصصی، سیب زمینی را از عرض یا طول، بسته به بزرگی سطحی که می‌خواهید پاک کنید، به دو نیم تقسیم کنید. سپس سطح برش خورده را در مایع ظرفشویی یا جوش شیرین بزنید و محکم روی قسمت زنگ‌زده بکشید. اگر سطح سیب‌زمینی نرم شد، برش تازه‌ای بزنید و سطح جدید را مجدد به مایع ظرف‌شویی یا جوش شیرین آغشته کنید. این کار را تکرار کنید تا زنگ‌زدگی برداشته شود. بعد وسیله‌تان را شسته و خشک کنید.

%d8%b2%d9%86%da%af%e2%80%8c%d8%b2%d8%af%da%af%db%8c-%d9%87%d8%a7-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d8%b3%db%8c%d8%a8%e2%80%8c%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%af-2

چطور چنین چیزی جواب می‌دهد؟ سیب‌زمینی حاوی اسید اگزالیک است که به شکسته شدن بافت زنگ‌زدگی کمک می‌کند. اینجوری برایتان بگویم که، سیب‌زمینی جادو می‌کند. این ترفند خیلی به کار آدم می‌آید و محدود به سطوح صرفا آهنی نیست و شما می‌توانید از آن برای حذف زنگ‌زدگی از تابه‌‌ها، چاقوها و بقیه وسایل خانه نیز استفاده کنید.

راستی شما هم تکنیک شخصی و آزموده شده ای برای از بین بردن زنگ زدگی ها دارید؟ اگر ندارید فعلا همین روشی که گفتیم را دنبال کنید!

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید