رژیم غذایی گیاه‌ پایه، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد

بر اساس مطالعه انجام شده توسط مدرسه سلامت عمومی هاروارد در سال ۲۰۱۶، پیروی از رژیم غذایی گیاه پایه (به ویژه رژیمی که حاوی گیاهان با کیفیت بالا مانند غلات کامل، میوه‌ها، سبزیجات، آجیل و حبوبات باشد) خطر کمتر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد.

فرانک هو، استاد تغذیه و اپیدمیولوژی در مدرسه سلامت عمومی هاروارد و پژوهشگر ارشد این مطالعه می گوید: «پیروی از یک الگوی تغذیه‌ای که بیشتر حاوی غذاهای گیاهی سالم مانند سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، حبوبات، آجیل‌ها و دانه‌ها و غذاهای حیوانی کمتر، به ویژه گوشت‌های قرمز و فرآوری شده باشد، می‌تواند برای سلامتی مزایای قابل توجهی به همراه داشته باشد.»


در خصوص رژیم های گیاهی اینجا بیشتر بخوانید :رژیم غذایی مدیترانه‌ای: یک رژیم غذایی گیاه-پایه


-گیاهی-2 رژیم غذایی گیاه‌ پایه، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد

درباره دیابت نوع ۲ بیشتر بدانیم

دیابت نوع ۲ که به دیابت بزرگسالان یا دیابت شیرین غیر وابسته به انسولین هم شناخته می ­شود، نوعی اختلال در سوخت و ساز گلوکز توسط بدن است. در دیابت نوع ۲ بدن در برابر اثرات انسولین مقاومت می کند یا انسولین کافی برای نگهداری سطح نرمال گلوکز در بدن را تولید نمی کند. انسولین، هرمونی است که حرکت گلوکز در سلول های بدن را تنظیم می کند. دیابت نوع ۲ بیشتر در بزرگسالان متداول است، اما با افزایش رو به رشد چاقی در میان کودکان، این بیماری در بین کودکان نیز در حال شیوع است. درمانی برای دیابت نوع ۲ وجود ندارد، اما می توان با پیروی از رژیم غذایی سالم، ورزش و رسیدن به سطح مناسبی از وزن بدن آن را مدیریت نمود. اگر این راه کارها برای مدیریت قند خون موثر نباشند، ممکن است نیاز به دارو و درمان با انسولین داشته باشید. علائم دیابت نوع به آرامی نمایان می گردد. ممکن است برای سال ها دیابت نوع ۲ داشته باشید، اما از وجود آن با خبر نباشید. افزایش میزان تشنگی و ادرار مکرر، افزایش گشنگی، کاهش وزن، خستگی، تاربینی و لکه های تیره پوست نشانه هایی از دیابت نوع ۲ هستند.

یک دیدگاه بنویسید