رژیم جنرال موتورز چیست؟


080b8e4b-f886-458f-be0d-ca69c291fef1-300x250 رژيم جنرال موتورز چيست؟

رژیم جنرال موتورز ، برنامه پیشنهادی شرکت جنرال موتورز برای کاهش وزن است. هدف این رژیم، سلامت و تناسب اندام کارکنان است. برای ما جالب بود شرکتی که خودروهایی با برندهای معروفی چون شورولت، بیوک، کادیلاک، GMC و غیره را در ۳۷ کشور دنیا تولید می کند، به طور مشخص بر روی رژیم غذایی کارکنان و خانواده های آن ها فعالیت کرده و برنامه ای را ارائه نموده است که هم اکنون توسط سایر افراد جامعه نیز مورد توجه قرارگرفته است. این شرکت دارای ۱۸۰۰۰۰ نفر کارمند است و سلامت جسم و روان این کارکنان به عنوان مهم ترین سرمایه های شرکت، از جمله اولویت های اصلی در مدیریت منابع انسانی این شرکت محسوب می گردد. در این مقاله، توضیحاتی را در رابطه با رژیم جنرال موتورز آورده ایم.

هدف رژیم جنرال موتورز، کاهش ۵ تا ۸ کیلوگرم و بیشتر در طی یک هفته است. مزایای دیگر این رژیم، سم زدایی بدن و پاک سازی بدن و ذهن برای آرامش و راحتی است. تاکید این رژیم غذایی دریافت میزان ثابت برای تمامی چهار وعده غذایی در روز است. معادله این برنامه ساده است، شما X کالری اضافه می نمایید و N ضرب در X می سوزانید که این موضوع باعث کاهش وزن می گردد. رژیم غذایی برای کسانی که فاز آماده سازی را درست رعایت می­ کنند، به خوبی عمل می نماید. ایده اصلی رژیم غذایی جنرال موتورز شروع با میوه است. میوه جات بهترین عامل برای تعادل و کارکردهای مختلف بدن هستند.


اینجا بیشتر بخوانید :

“پیتزا عاملی کلیدی در بهره وری کارمندان”

“با برنامه، لاغر می شوید…”


رژیم جنرال موتورز برمبنای اصلی ساده عمل می­کند، آن هم این است که شما تنها چیزهایی را می­خورید که بیش از آن که به شما کالری اضافه کنند، کالری می­سوزانند. چربی ذخیره شده در بدن با این رژیم غذایی کارآمد از بین می­رود و باعث می شود احساس کنید سبک­تر و آرام­تر شده­اید. این رژیم همچنان در بین مردم به عنوان رژیم ۷ روزه کاهش وزن جنرال موتورز شهرت دارد.  این رژیم، غیر از کاهش وزن، بدن را نیز سم ­زدایی می­کند و عملکردهای بدن را نیز به روش ­هایی کارآمد تنظیم و متعادل می کند. این رژیم اغلب شامل موادی است که فرآیندهای موجود در سیستم بدن ما را بهبود می­بخشد. بهترین چیز در مورد رژیم  جنرال موتورز انعطاف پذیری­ آن در مقابل افرادی با سلیقه­ها و محدودیت­های غذایی گوناگون است و همه می­توانند در این برنامه یا گونه­های دیگر آن، برنامه­ مناسب خود را پیدا کنند. بخش اصلی­ این رژیم، نوشیدن روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب برای سم­ زدایی و کاهش وزن است. مصرف ۶ تا ۸ لیوان آب عدد باعث می­شود که بدن بیش از مقدار نیاز روزانه­ اش آب نگه ندارد. این رژیم، همچنین برای افرادی که از بیماری­هایی چون یبوست، حرکات روده تحریک پذیر، رفلاکس معده و بیماری­های دیگر رنج می­ برند مفید است.-جنرال-موتورز-1 رژيم جنرال موتورز چيست؟

آغاز رژیم جنرال موتورز

دشوارترین بخش این رژیم شروع آن است، و ممکن است برای تازه کارها چالش برانگیز باشد.  نه به­ خاطر خود رژیم, بلکه به­خاطر پرسش­هایی چون :”یعنی می­توانم تنها با خوردن میوه­ یا سبزیجات یا موز زنده بمانم؟!” بله! من در طی ده سال گذشته ده بار این کار را انجام داده­ام و هر بار که با موفقیت به پایان رسانده­ام احساس کرده­ام با بدن و روانم رابطه بهتری برقرار کرده­ام. لحظه­ای که تصمیم می­گیرید این رژیم را دنبال کنید به یک راهنما یا برنامه نیاز خواهید داشت. جدول رژیم جنرال موتورز که به شما ایده می­دهد و در رژیم نگه­تان می­دارد.

برنامه ی رژیم ۷ روزه جنرال موتورز نیاز به مواد غذایی زیادی دارد و بهتر است از قبل مواد را برای این هفت روز ذخیره کنید. روز اول رژیم جنرال موتورز با میوه آغاز می شود و در روز هفتم با میوه, سبزیجات، و برنج قهوه­ای پایان می­گیرد، پس هنگام ذخیره مواد غذایی حواس­تان به تازگی­اش هم باشد. برنامه غذایی شما باید طوری تنظیم شود که خوشمزگی و سلامت را با هم داشته باشد،  برخی ترفندهای عالی وجود دارد که می توانید با آن ها غذاهای روزانه ­تان را خوشمزه کنید اما با رژیم جنرال موتورز در تقابل هستند.

یک توصیه ساده: “تمام هله هوله ­ها و غذاهای ناسالم را یا از بین ببرید یا از دسترس دور نگه دارید.” همین که دم دست باشند وسوسه می­ شوید به­ آن ها ناخنک بزنید. یک روز پیش از آغاز رژیم یک شام کامل بخورید تا در طول اولین روز توان داشته باشید. این نکته ترفند مهمی است که می­تواند شما را تا پایان هفتمین روز نگه دارد.

همچنین سه چهار روز پیش از آغاز رژیم با خوردن دست کم روزی شش لیوان آب به بدن­تان آب­رسانی کنید، این امر در کاهش وزن نیز کمک­ تان خواهد کرد.  هنگامی که بدن برنامه رژیم غذایی جنرال موتورز را  می­پذیرد، برای انجام وظایف متابولیک روزانه خودش به آب بیشتر و بیشتری نیاز دارد.-جنرال-موتورز-5 رژيم جنرال موتورز چيست؟

نحوه عملکرد رژیم جنرال موتورز چگونه است؟

همان­ گونه که اشاره شده، رژیم جنرال موتورز براساس معادله ای ساده عمل می کند: شما X مقدار کالری وارد بدن تان می کنید و N ضرب در X کالری را می­ سوزانید، و این طوری وزن­تان پایین می­آید. رژیم ۷ روزه جنرال موتورز مصرف کنترل شده و حساب شده مواد غذایی است و فقط و فقط کالری های چربی سوز به بدن تان ارائه می دهد. رژیم ۷ روزه که به شما کمک می­کند وزن کم کنید. رژیم غذایی ۷ روزه جنرال موتورز برای کسانی که در مرحله آماده سازی خوب عمل کرده­اند، بسیار عالی عمل می­کند.

 • رژیم جنرال موتورز با میوه ­های تازه آغاز می­شود، چرا که در این رژیم باور داریم این ها بهترین چیزهایی هستند که طبیعت برای تعادل و بهبود عملکردهای بدن ما به ارمغان آورده­است.
 • روز دوم با مقدار ثابتی از کربوهیدرات ­های پیچیده به همراه کمی روغن برای بازسازی تعادل و انرژی بدن آغاز می­شود و با سبزیجاتی که سرشار از فیبر رژیمی هستند و عملا هیچ کالری افزوده­ای ندارند ادامه می­یابد.
 • روز سوم، زمانی است که بدن شما دارد حجم زیادی از کالری­های اضافی بدن­تان را می­سوزاند. میوه هایی که در این روز مصرف می شوند مقدار بیشتری از کالری­های مورد نیاز را تامین می­کنند، سبزیجات هم میزان فیبر بدن­تان را تنظیم می کنند.
 • روز چهارم، روز تعادل سدیم و پتاسیم در بدن است، روزهای گذشته در حال از دست دادن آن ها بوده­اید, پس دیگر وقتش رسیده موز بر بدن بزنید؛ موزی که سرشار از پتاسیم و سدیم افزوده است. میل­تان به خوردن شیرینی دیگر از بین رفته، و بدن­تان با رژیم جنرال موتورز بیشتر کنار آمده است. آن هایی که تا روز چهارم خودشان را رسانده­اند، حتما می­توانند تا آخرش هم پیش بروند.
 • روز پنجم، باید آهن و پروتئین مورد نیاز بدن­تان را تامین کنید. گوشت قرمز هردوی این ها را برای­تان تامین می­کند، گوجه فرنگی هم مصرف می­کنید چون سرشار از فیبر است و به هضم غذا کمک می­کند. تا به حال اوضاع مزاجتان هم باید روبه­راه شده باشد.
 • روز ششم مانند روز پنجم است. بدن آهن و پروتئینش را از گوشت قرمز تامین می­کند، در کنارش سبزیجاتی مصرف می­کنید که بدن­تان به فیبر و ویتامین­هایش نیاز دارد. امروز روزی است که در آن احساس سبکی می کنید, احساس می­کنید که تا به حال کلی وزن کم کرده­اید و آب سیستم بدن­ تان را متعادل نگه می­دارد تا بتوانید بیشتر و بیشتر وزن کم کنید.
 • آخرین روز برنامه رژیم غذایی جنرال موتورز یک وعده سالم­تر و کامل­تر است. سیستم بدن­تان تحت کنترل است، و تا به حال وزن مناسبی از دست داده اید, پس خیالتان راحت باشد چرا که بدنتان فرآیند سم زدایی و پاکسازی را به پایان خواهد رساند.-جنرال-موتورز-2 رژيم جنرال موتورز چيست؟

مزیت های رژیم جنرال موتورز

رژیم جنرال موتورز مزایای زیر را به همراه دارد:

 • برنامه کاهش وزن گام به گام پیش می رود که به سلامت بدن کمک می­کند.
 • از آن جایی که تمام غذاها ثابت هستند، شما عملاً احساس گرسنگی نمی کنید.
 • یک راه حل سریع و مطمئن برای همه کسانی است که دنبال رسیدن به فایده های آنی هستند. آن ها این رژیم را به رژیم های دیگری که چندین ماه طول می کشند تا در نهایت نیمی از وزنی که اینجا کم می شود را پایین بیاورند ترجیح می­دهند.
 • این رژیم غذایی همچنین در تمام بدن تحول ایجاد می­کند، از جمله سم زدایی از بدن, پاکسازی و آرامش ذهن و روان نیز کمک می­کند.
 • علاوه بر کاهش وزن، می­توانید نوری تازه و طبیعی خود را روی صورت خود مشاهده کنید، تابش پوست شما در اوج خود است و احساس انرژی بیشتر و بیشتری می­کنید.
 • اوج و فرودهای اضطرابی و احساسی شما اکنون کاهش یافته است­ و آرامش را در ذهن، بدن و قلب­تان احساس می کنید. این رژیم تاثیرات شفا بخش و درمانی نیز برای بدن­تان به ارمغان می­آورد.
 • رژیم غذایی جنرال موتورز ساده است و در تمام طول ۷ روز ذائقه­تان را تامین می­کند.
  دنبال کردنش ساده و آسان است، و مستلزم هیچ ماده غذایی یا دستور غذایی پیچیده ای نیست.

رژیم جنرال موتورز چقدر در کاهش وزن موثر است؟

رژیم جنرال موتورز بارها و بارها مورد انتقادهای گوناگون قرار گرفته است، اما شهرتش و تاثیری که بر مردم داشته، آن را به یک انتخاب مناسب تبدیل کرده است. با این حال چند عارضه جانبی خفیف یا متوسط دارد که اگر پیش از آغاز بدنت را آماده نکرده باشی یا یکی از روزها را جا بیندازی، بروز پیدا می­کند.  بسیاری از پژوهشگران به این نتیجه رسیده­اند که رژیم غذایی جنرال موتورزدر کاهش سریع حجم زیادی  از چربی موثر است. دست کم ۴ کیلوگرم در طی یک رژیم ۷ روزه از بین می­رود. حتی بعضی ها در طول این مدت نزدیک به ۷ کیلوگرم کم می­کنند.

اگر از روز چهارم به بعد روزی چند دقیقه نرمش هم به این رژیم افزوده شود, رژیم پربارتر می شود و وزن بیشتری در آن کاهش می یابد. نرمش ها نباید شدید و قدرتی باشند. فقط باید نرمش­های ساده­ای باشد که به شما آرامش ببخشد و ماهیچه­هایتان را آرام کند. از آن جایی که فعالیت ­های متابولیک با مایعات به ثمر می­رسند، مصرف آب را همچنان بالا نگه دارید. همچنین زمانی که آب بیشتری می­خورید بدن شما در تمام طول رژیم ۷ روزه سلامتش را حفظ می­کند.-جنرال-موتورز-3 رژيم جنرال موتورز چيست؟

چگونه رژیم سم زدای جنرال موتورز را آغاز کنید؟

دست به کار شوید و هر چیزی که نباید بخورید را از دم دست کنار بگذارید. با تهیه یک جدول برای رژیم ۷ روزه جنرال موتورز آغاز کنید و آن را در جایی در آشپزخانه بچسبانید. تمام موادی را که نیاز خواهید داشت در یخچال ذخیره کنید، اما برای روزهای آینده سوپ در یخچال یا فریزر نگذارید، چرا که به خاطر طعم و سلامتی، سوپ باید تازه مصرف شود.

برای روزهایی که در محل کار یا خانه سرتان خیلی شلوغ است برنامه رژیم نریزید. باید در آرامش و فراغ ذهنی کامل باشید تا بتوانید بدون هیچ حواس پرتی رژیم را دنبال کنید. قطعا تعطیلات زمان مناسبی نیست، چرا که وسوسه­هایی که دور و برتان هست، شما را از هدفتان منحرف می­کند. برنامه روزانه تان را پر کنید. نباید بیکار بنشینید، چون بیکار نشستن همانا و وسوسه برای ناخنک زدن همان. 

وقتی رژیم جنرال موتورز را دنبال می کنید باید ترکیب سالمی از کار، آرام سازی و زمانی برای رسیدن به خود در نظر بگیرید. سم زدایی رژیم جنرال موتورز همه نقاط بدن را دربرمی­گیرد: بدن، ذهن و روان. پس هرچیزی که حواس­تان را پرت می­کند کنار بگذارید.

آیا رژیم جنرال موتورز بی خطر است؟

اگر رژیم جنرال موتورز با نهایت جدیت و پشتکار دنبال شود، اثرگذار و نسبتا بی خطر خواهد بود. نه به زور غذا بخورید و نه به خودتان گرسنگی دهید، اگر به خوبی دنبالش کنید کارآمدترین و بی خطر ترین گزینه ممکن است. کسانی که مشکلاتی در سلامت شان دارند باید پیش از آنکه سراغ این رژیم بروند از پزشک مشورت بگیرند. پرسش­های زیادی در این مورد که “آیا رژیم جنرال موتورز بی خطر است و عوارض جانبی­اش چیست؟” وجود دارد, اما تا به حال هیچ  گزارش مستندی برای تصدیق ادعاها وجود نداشته است.

هرچند عوارض جانبی و آسیب­هایی هم وجود دارد، اما در مقایسه با فواید شگفت انگیزش میتواند از آن ها چشم پوشی کرد.

 • رژیم جنرال موتورز یک رژیم پایدار نیست, چرا که ممکن است برای برخی افراد آسیب زننده باشد. هرچند تا به حال چنین موردی وجود نداشته است اما به رژیم جنرال موتورز به عنوان برنامه روزانه همیشگی­تان نگاه نکنید. اگر خواستید این کار را بکنید بین هر دوره­اش ۸ تا ۱۰ روز به خودتان استراحت دهید.
 • رژیم جنرال موتورز برای همه مناسب نیست؛ زنان باردار و مادران شیرده هرگز نباید این رژیم را امتحان کنند، کسانی که مشکلات مربوط به قلب یا معده دارند باید پیش از انتخاب این رژیم حتما با پزشک متخصص شان مشورت کنند.
 • اگر مقدار آب توصیه شده در رژیم را مصرف نکنید, عضلات­تان خشک و ضعیف می شوند.
 • همچنین در دو سه روز اول ممکن است سوخت و ساز کند شود، اما اگر به رژیم پایبند بمانید می توانید در روزهای بعدی آن را جبران کنید.
 • در روزهای ابتدایی افراد ممکن است از یک کم آبی خفیف و ضعف جزئی رنج ببرند.
 • پس از پایان رژیم جنرال موتورز نباید در خوردن زیاده روی کنید، چراکه ممکن است بیشتر از آن که وزن کم کنید به وزنتان افزوده شود.

رژیم جنرال موتورز چقدر خوب است؟

رژیم جنرال موتورز برای کسانی که به دنبال کاهش سریع وزن هستند اما وقت کافی ندارند گزینه ایده آلی است. اما باید حتما آن همه آبی را که توصیه شده بنوشید و ورزش هم بکنید، این ها باعث می­شود شتابتان حفظ شود. رژیم جنرال موتورز فقط شروعش سخت است، وقتی شروع به کاهش وزن می کنید آنقدر احساس خوبی پیدا می کنید که مسیر را تا رسیدن به تناسب اندام و سلامتی ادامه می­دهید. فایده و اثربخشی رژیم جنرال موتورز به جدیت شما در دنبال کردن آن و تلاش ادامه ­دار شما برای بهبود سبک زندگی بستگی دارد. پس بیش از رژیم، این خود فرد است که مسئول موفقیت رژیم جنرال موتورز است.

رژیم جنرال موتورز به درد مادرانی می خورد که پس از زایمان چندین کیلو وزن اضافه کرده اند و هنوز موفق به پایین آوردنش نشده اند, به درد افرادی میخورد که مدام سرکارند و آنقدر برنامه کاریشان فشرده است که نمی توانند در آن میان زمان آزاد برای رسیدن به رژیم و تناسب اندام پیدا کنند, به درد کسانی می خورد که به دنبال کاهش سریع و کارآمد وزن هستند که به سلامتشان آسیب نزند و همچنین به درد کسانی که از چاقی و پیدا نکردن راهی برای خلاص شدن از شر چربی های انباشته شده در بدنشان خسته­ اند.

فهرست غذاهای رژیم جنرال موتورز  برای ۷ روز

برای حفظ شتاب در رژیم جنرال موتورز باید غذاهایش از پیش آماده شده باشد. این فهرست رژیم غذایی جنرال موتورز باید روز به روز دنبال شود تا به تناسب اندام منجر شود. پس حواس­تان باشد که تمام مواد ضروری ذکر شده را داشته باشید. آب باید حتما هر یکی دو ساعت مصرف شود. سوپ شگفت انگیز را همان روزی که می­ خورید درست کنید. روزانه بیش از دو تا سه ظرف از سوپ نخورید چون ممکن است باعث نفخ شود. در اینجا یک نگاه کلی به فهرست غذاهای رژیم ۷ روزه  جنرال موتورز     می ­اندازیم.

-جنرال-موتورز رژيم جنرال موتورز چيست؟

برنامه روز اول رژیم جنرال موتورز

روز اول رژیم جنرال موتورز با یک جشن شیرین آغاز میشود. بله! میتوانید تا دلتان میخواهد شیرینی و میوه های خوشمزه بخورید. میوه ها به ویژه خانوداه ملون ها می توانند شما را به مدت طولانی تری سیر نگه دارند. از خوردن موز پرهیز کنید و بیشتر سراغ انواع ملون ها, پرتقال, توت فرنگی و سیب بروید. هندوانه و طالبی عالی هستند و به کاهش سریع وزن کمک می کند. در مورد تعداد و میزان میوه هایی که می توانید مصرف کنید هیچ محدودیتی وجود ندارد اما همیشه بهتر است که با میانه روی شکم را برای روزهای آینده آماده نگه داریم. در این روز مقدار زیادی آب بخورید, حداقل ۶ تا ۸ لیوان.

روز دوم رژیم غذایی جنرال موتورز

روز دوم رژیم جنرال موتورز با سیب زمینی شیرین یا سیب زمینی پخته کوچک آغاز می شود. در طول روز می توانید هرنوع سبزیجاتی که میخواهید بخورید، از جمله کاهو، گوجه فرنگی، کلم پیاز, کلم پیچ, آرتیشو, اسفناج, بروکلی و مقدار محدودی سیب زمینی برای صبحانه. در مورد مصرف سبزیجات محدودیتی وجود ندارد. اینها جیره کربوهیدرات شما در این روز است که انرژی شما را در طول روز تامین می­کند و برای روزهای آتی آماده نگه تان می­دارد.

برنامه روز سوم رژیم جنرال موتورز

برنامه روز سوم رژیم جنرال موتورز  شامل میوه ها و سبزیجاتی است که در دو روز اول مصرف کرده اید. فقط موز و سیب زمینی نباید بخورید. امروز روزی است که بدن شما شروع به سوزاندن حجم زیادی چربی می کند. کربوهیدرات های پیچیده و میوه ها به شما انرژی می دهد و شما را متمرکز نگه می دارد. یک نوع سالاد، سبزیجات آب پز و آب بیشتری مصرف کنید تا بدنتان دچار کم آبی نشود.

برنامه روز چهارم رژیم جنرال موتورز

روز چهارم رژیم جنرال موتورز ممکن است برای مبتدی­ها کمی دشوار باشد، اما همین که واردش شوید، یعنی از پسش برآمده اید. به برنامه روز چهارم رژیم جنرال موتورز “سوپ شگفت انگیز” هم افزوده می شود. افزون بر آن تنها در این روز است که می توانید شیر و موز بخورید. حالا باید مقدار غذای دریافتی تان را محدود کنید. ۸ موز متوسط و ۳ لیوان شیر کم چرب باید در طول این روز مصرف شود.-جنرال-موتورز-35 رژيم جنرال موتورز چيست؟

برنامه غذایی روز پنجم رژیم غذایی جنرال موتورز

روز پنجم رژیم غذایی جنرال موتورز تقریباً یک جشن است. کسانی که گیاه خوار نیستند می توانند این روز را با خوردن نیم کیلو گوشت گاو، مرغ یا ماهی که در دو وعده غذایی و ۶ تا گوجه فرنگی جشن بگیرند.     گوجه فرنگی برای تامین فیبر است که به هضم غذا کمک می کند و گوشت، آهن و پروتئین را می افزاید. گیاه خوارها میتوانند در کنار گوجه فرنگی, گوشت را با پنیر کاتیج  یا برنج قهوهای جایگزین کنند. حالا دیگر مصرف آب را تا ۴ لیوان افزایش دهید، چرا که برای انجام فعالیت های متابولیک به آب بیشتری نیاز دارید و اگر نخورید احساس بیحالی و سستی خواهید داشت.

برنامه غذایی روز ششم رژیم جنرال موتورز

در ورز ششم رژیم جنرال موتورز  می توانید گوشت گاو و سبزیجات بخورید اما گوجه فرنگی نه. نیم کیلو گوشت در طول تمام روز و به میزان نامحدود سبزیجات، البته به جز سیب زمینی. گیاهخوارها می­توانند به جای گوشت پنیر کاتیج بخورند. امروز آسان ترین روز کل رژیم است, چرا که بدن تان هم خودش را با برنامه رژیم هماهنگ کرده است. همچنان سعی کنید بیشتر و بیشتر آب بخورید.

برنامه غذایی روز هفتم رژیم جنرال موتورز

بالاخره به روز آخر رسیدید و بدن تان از همیشه بیشتر احساس سبکی می کند. برنامه هفتمین روز رژیم جنرال موتورز میوه ها و سبزیجات بیشتری به رژیم تان می افزاید. می توانید آبمیوه (بدون شکر افزوده) و برنج قهوه­ای و به طور نامحدود سبزیجات هم مصرف کنید. حتماً آب بیشتری بخورید چرا که این روز آخر نقش مهمی در تداوم فایده هایی که این رژیم تاکنون برای پوست و کاهش وزن تان داشته ایفا می کند.

 

تذکر مهم:

محتوای سایت فودیر در بخش «تغذیه سالم» کاربردهای آموزشی دارد و جایگزین توصیه های پزشکی شخصی برای شما نمی گردد. به منظور دریافت توصیه های پزشکی در رابطه با مناسب بودن هر نوع غذا یا شرایط پزشکی خاصی که دارید باید با پزشک متخصص و/یا متخصص تغذیه مشورت کنید. هرگز به خاطر خواندن مطلبی در سایت فودیرو، اخذ مشورت پزشکی را به فراموشی نسپارید یا این که آن را به تاخیر نیاندازید. ما در سایت فودیرو هیچ محصول خاصی را توصیه یا تایید نمی کنیم.

 

اگر این مطلب برایتان جالب بود، حتماً آن را لایک کنید و اگر خواستید در سایت یا مقالات خود از آن استفاده نمایید، ذکر نام فودیرو اجباری است.

 

هرگونه کپی مطالب سایت فودیرو در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام  و پیگرد قانونی دارد.

یک دیدگاه بنویسید